CALa pomoc dla „Bajki” – licytacje i muzyka (audio, foto)

0
256
Na zdj. Sylwia Ciszewska, dyrektor CAL i dziennikarz Krzysztof Szubzda

Na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpiła w piątek, 1 października – z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki – Patrycja Piekutowska, ale jej występ poprzedził minirecital Filipa Czapli i Radka Nowickiego oraz clue wydarzenia – licytacja prac uczniów „Bajki” i „Prologu” – celem wydarzenia było bowiem wsparcie kolejnej inicjatywy Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów – budowy boiska przy szkole zlokalizowanej przy ul. Paca 4.

Od kilku lat Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów, prowadzące szkoły „Bajka” i „Prolog”, remontuje budynek przy ul. Paca 4 w Suwałkach. Działa tam Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy „Prolog”. Budynek zmienił się nie do poznania, dzięki czemu młodzież w komfortowych warunkach może zdobywać wiedzę i umiejętności praktyczne. Młodzi ludzie w szkole mają nawet siłownię, nie mają jednak boiska, a aktywność fizyczna u osób ze spektrum autyzmu jest bardzo ważna.

O planach mówi Urszula Duda, dyrektor „Bajki”:

Aby wesprzeć budowę miejsca realizacji sportowych zmagań, po raz kolejny do akcji włączyła się suwalska firma CAL i jej dyrektor – Sylwia Ciszewska. Koncert „CALa pomoc dla Bajki” jest wydarzeniem cyklicznym. Wcześniej mogliśmy usłyszeć Orkiestrę Klezmerską Teatru Sejneńskiego i Marię Sadowską. W tym roku zaproszono artystkę – Patrycję Piekutowską, która nie stroni od działalności charytatywnej. Oprócz wrażeń muzycznych, publiczność mogła liczyć na nutkę ekscytacji również z innego powodu – licytacja prac uczniów już od pierwszych minut była emocjonująca, a dodatkowo – zdaje się, że po raz pierwszy w Suwałkach – jedną z prac wystawionych na licytację była sztuka NFT.

O inicjatywie „CALa pomoc dla Bajki” i sztuce NFT mówi Sylwia Ciszewska, dyrektor firmy CAL prawdziwe drzwi:

Fot. Niebywałe Suwałki oraz Marcin Pawlukiewicz

Leave a Reply