Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 40 nauczycieli otrzymało w czwartek, 14 października nagrody Prezydenta Miasta Suwałk. Uroczysta gala połączona z koncertem Orkiestry Kameralnej oraz Roksany Maciejczuk odbyła się w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Ponad 1220 nauczycieli i 496 pracowników administracji i obsługi pracujących w suwalskich placówkach oświatowych, którzy na co dzień zajmują się edukacją i wychowaniem 11703 uczniów, dziś obchodzi swoje święto.

Jak podczas gali powiedział prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz – to właśnie nauczyciele, tuż po rodzicach uczniów, są osobami mającymi największy wpływ na kształtowanie osobowości i systemu wartości suwalskich dzieci i młodzieży. Prezydent życzył też nauczycielom – podobnie jak przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Rady Miejskiej w Suwałkach czy Sejmiku Województwa Podlaskiego – satysfakcji z pracy i godnego wynagrodzenia. Nad tą ostatnią kwestią pracują obecnie władze suwalskiego samorządu. Innym ważnym zadaniem miasta jest stworzenie Strategii Oświaty Miasta Suwałk do 2030 roku, która jest obecnie w fazie konsultacji.

Oświata jest dziedziną, która w budżecie miasta Suwałk zajmuje jedną z najważniejszych pod względem finansowych pozycji. W 2021 r. wydatki oświatowe wyniosą ponad 181,9 mln złotych (w tym wydatki bieżące – 175,676 mln zł). Wysokość subwencji oświatowej, która osiąga poziom ponad 110,947 mln zł oraz dotacji nie pokrywa w całości zapotrzebowania tego obszaru. Brakujące środki pochodzą z budżetu miastu i wynoszą ponad 64 miliony zł.

Fot. Niebywałe Suwałki 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj