Państwowa Uczelnia Zawodowa zastąpiła Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Suwałkach – tylko z nazwy, ponieważ nowi studenci będą mogli nadal korzystać z bazy dydaktycznej, laboratoriów i rozwiązań wypracowanych przez wszystkie poprzednie lata przy ul. Noniewicza 10. W nowym roku akademickim nie zabraknie też nowości.

Pandemia i obostrzenia – w tym nauczanie hybrydowe – dały się we znaki również studentom. Rok akademicki 2021/2022 w PUZ w Suwałkach, co prawda w maseczkach, ale rozpoczęło we wtorek, 5 października około 2 tys. studentów, w tym ponad 500 osób na I roku. Kolejne miesiące przyniosą im możliwość studiowania w bardzo dobrych warunkach, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w tym VR – wirtualnej rzeczywistości. PUZ w Suwałkach cały czas się rozwija, udostępniając młodym ludziom nowe kierunki, na których ci zdobywają wiedzę i umiejętności praktyczne, również we współpracy z lokalnymi firmami.

O nowym roku akademickim mówi dr Marta Wiszniewska, Rektor Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach:

Fragment wystąpienia Rektor z okazji inauguracji roku akademickiego 2021/2022:

Studenci PUZ w Suwałkach na wszystkich kierunkach mogą studiować nie tylko stacjonarnie, ale też skorzystać z innego rozwiązania – z trybów popołudniowo-weekendowych, które są darmowe.

Dawid Harasim, rzecznik PUZ w Suwałkach o nowościach i planowanych inwestycjach:

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj