Sobotę, 23 października warto spędzić w Maćkowej Rudzie 17 – przy kominku. Trwa tam wspominanie Andrzeja Strumiłły. Każdy, komu postać i osoba artysty jest bliska, będzie mile widziany.

Wspominanie połączone jest z wystawą i wrażeniami muzycznymi – można posłuchać dźwięku bębnów (Dariusz Pojawa) i śpiewu (zespół „Ancyjas”). Spotkaniu i rozmowom towarzyszy wystawa fotograficzna portretów Andrzeja Strumiłły. Artysta przygotował fotografie jeszcze za życia, podpisując skrupulatnie, kto wykonał dane zdjęcie – odręczne notatki widoczne są pod każdą fotografią.

Anna Strumiłło zaprasza wszystkich do współtworzenia wieczoru, dzielenia się wspomnieniami o zmarłym w 2020 roku artyście. Wspominanie potrwa do „ostatniego gościa”. Andrzej Strumiłło przez wiele osób został zapamiętany jako niezwykle pracowity twórca. Potwierdza to jego córka. – Cały czas pracował. Odpoczynek znajdował w innym rodzaju pracy – zmieniał rodzaj zainteresowań, przechodził od pracowni do ogrodu. Czasami łowił ryby – mówi Anna Strumiłło.

Anna Strumiłło zaprasza na urodzinowe wspominanie Andrzeja Strumiłły (posłuchaj):

W piątek, 22 października w Galerii Sztuki Stara Łaźnia w Suwałkach została otwarta wystawa prac Andrzeja Strumiłły „Dzieła wybrane” – fotografie można znaleźć w artykule poniżej. Zobaczymy na niej wybrane obrazy z cyklu „Psalmy” i „Mandale”, obejrzymy również reporterskie rysunki z podróży po Azji, a także czarno-białe fotografie z Japonii.

Fot. Niebywałe Suwałki – Maćkowa Ruda

Urodzinowe wspominanie Andrzeja Strumiłły w Maćkowej Rudzie

Wernisaż wystawy „Andrzej Strumiłło. Dzieła wybrane” w suwalskiej Starej Łaźni (foto)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj