Choć piątkowy mecz był spotkaniem z zajmującą piąte miejsce w tabeli PlusLigii drużyną z Warszawy, która gra w Lidze Mistrzów, to nadzieje były wielkie. Także i notowania bukmacherów pokazywały, że suwalczanie nie są na straconej pozycji. Dodatkowe atuty to lokaty zawodników Ślepska w statystykach: przed meczem Bartłomiej Bołądź był na trzeciej pozycji w rankingu punktujących siatkarzy, a Andreas Takvam liderował w rankingu blokujących.

I choć rzeczywiście zespół prezentował i lepszą formę, i ciekawszą grę, to przeciwnik nie pozwolił na zbyt wiele. Pierwszy set to dominacja gości. Mimo że zaczął się dobrze dla podopiecznych Andrzeja Kowala. Ale paropunktowej przewagi nie udało się utrzymać zbyt długo. I to Projekt zwyciężył, a różnica punktowa była niemała – 18:25.

Drugi set to zażarta walka i dużo emocji dla kibiców w Hali Arena. Dopingowali głośno swoją drużynę i oklaskiwali każdy punkt. A tych szybciej przybywało gospodarzom, więc niebawem na tablicy pojawił się wynik 1:1.

W trzecim secie dobra passa trwała – kolejne punkty pojawiały się systematycznie po obu stronach, jednak końcówka należała do gości, którzy zachowali zimną krew i powiększyli swój wynik. Niestety, podobnie przebiegała i czwarta odsłona, zatem mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Andrei Anastasiego, Po meczu trener gości powiedział, że choć brakowało na boisku dwóch ważnych graczy, niemało było trudnych piłek, to w rezultacie wynik bardzo cieszy:

26 XI 2021; Suwalki Arena; PlusLiga; Slepsk Malow – Projekt Warszawa 1:3
© 2021 Wojciech Otlowski

„Ruszyliśmy do przodu” – powiedział po meczu Adrian Buchowski. Stwierdził, iż widać poprawę, obiecał, taką postawę i podczas kolejnego spotkania, tym razem w Bełchatowie z tamtejsza SKRĄ:

26 XI 2021; Suwalki Arena; PlusLiga; Slepsk Malow – Projekt Warszawa 1:3; Adrian Buchowski

Mateusz Laskowki, którego dziś na boisku mogli oglądać kibice nieco dłużej, cieszył się ze zmiany nastawienia do gry, obiecywał też, że podczas kolejnego meczu w Bełchatowie zawodnicy pokażą jeszcze lepszą dyspozycję:

26 XI 2021; Suwalki Arena; PlusLiga; Slepsk Malow – Projekt Warszawa 1:3; Mateusz Laskowski

A spotkanie rozgrywane w ramach dziesiątej kolejki odbędzie się 4 grudnia o godzinie 17.30 w Bełchatowie.

MVP: Bartosz Kwolek

Ślepsk Malow Suwałki – Projekt Warszawa: 1:3 (-18, 23, –22, -23)

Ślepsk Malow Suwałki:  Łukasik (10), Bołądź (11), Takvam (10), Buchowski (11), Sapiński (11), Tuaniga (3), Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski (1), Makowski, Rudzewicz, Halaba, Smoliński i Klinkenberg (1)
Projekt Warszawa: Kowalczyk (5), Kwolek (21), De Haro (1), Wrona (6), Grobelny (20), Superlak (19), Wojtaszek (libero) oraz Blankenau (1), Gałązka (4)

Foto w postaci slajdów: Wojciech Otłowski