W weekend, 27-28 listopada w Radzyminie odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców. Wystartowało 218 zawodników z 77 klubów, w tym z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin, który wystawił troje juniorów – Tomasza Kluczyńskiego, Adriana Bugiedę i Jolantę Płońską.

Suwalscy karatecy zdobyli dwa medale – jeden złoty i jeden brązowy. Mistrzem Polski został Tomasz Kluczyński, zdobywając I miejsce w kategorii kumite do 65 kg.

– Tomek nie miał sobie równych w czterech pojedynkach. Po zdobyciu złotego medalu Tomek stał się 53 zawodnikiem z naszego klubu, który dzierży tytuł Mistrza Polski – komentuje Marek Krejpio, trener.

Adrian Bugieda zdobył tym razem III miejsce i brąz w kategorii do 60 kg. – Adrian w zeszłym roku w tej samej kategorii zdobył tytuł Mistrza Polski, tym razem nie poszło mu aż tak dobrze, udowodnił jednak, że jest dalej w czołówce Polski. Z kolei nasza zawodniczka Jolanta Płońska wystartowała po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski Juniorów. Odpadła w eliminacjach, przegrała poprzez wskazanie sędziów, ale za rok ma szansę wrócić i udowodnić, że miejsce na podium w Juniorkach jej się należy – dodaje Marek Krepjcio.

Kierownikiem ekipy i sekundantem był sensei Robert Wierciak. Wyjazd na zawody został dofinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Suwałkach.