W meczu 8. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3. MVP, czyli najbardziej wartościowym zawodnikiem spotkania został Łukasz Kaczmarek, atakujący zespołu z Kędzierzyna-Koźla. W spotkaniu nie zagrał Mateusz Czunkiewicz, libero Ślepska Malow Suwałki, którego zastąpił powracający po drobnym urazie Paweł Filipowicz.

Kędzierzynianie dominowali we wszystkich trzech odsłonach meczu. W pierwszym secie wicemistrzowie Polski nie pozwolili biało-niebieskim na zbyt wiele. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla szybko wypracowali bezpieczną przewagę, której nie oddali do końca seta i pewnie zwyciężyli w premierowej partii.

W drugim secie obraz gry nieco się zmienił, ale nie na tyle, żeby gospodarze mogli poczuć się zagrożeni. Trener Andrzej Kowal szukał szans w zmiennikach, ale nie przyniosło to zadowalających rezultatów.

W trzeciej odsłonie w poczynaniach kędzierzynian było widać zdecydowanie więcej luzu, którego tego dnia zabrakło w ekipie suwalczan. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle postawiła „kropkę nad i” punktowym atakiem Bartłomieja Klutha, atakującego aktualnych wicemistrzów Polski, byłego zawodnika Ślepska Malow Suwałki.