Złoty medal suwalscy badmintoniści – Aleksandra Wilczewska i Jan Szeszko zdobyli w grze mieszanej U15 XD, pokonując w finale 2:1 (21:13, 15:21, 21:16) parę Kamil MARKUS/Aleksandra KURKIEWCZ (UKS Korona Pabianice/AZSAGH Kraków).

Jan SZESZKO próbował zdobyć medal w grze podwójnej chłopców, wspólnie z Michałem WĘSŁOWICZEM (ABRM Warszawa), ale walkę o medal przegrali 1:2 (19:21, 23:21, 17:21) z przeciwnikami – Kamilem MARKUSEM/Igorem SKOLIMOWSKIM (UKS Korona Pabianice/UKS Bursztyn Gdańsk).

Tym razem Ulyana Volskaya wraca z dwoma srebrami z kat.: U19 G i U19 GD. Pierwszy srebrny medal zdobyła w grze pojedynczej. Finałowy pojedynek przegrała, ale po bardzo zaciętej, emocjonującej grze 1:2 (23:21, 20:22, 15:21) z Joanną Podedworny (UKS Unia Bieruń). Drugi srebrny medal Ulyana zdobyła w grze podwójnej wspólnie z Julią Pławecką (UKS Unia Bieruń).

W walce o złoty medal przegrały w trzech setach 1:2 (21:9, 16:21, 17:21) z Julią Piwowar/Julią Stankiewicz (BKB Set Mazańcowice/UKS Hubal Białystok). Wcześniej, w półfinale para suwalsko/bieruńska pokonała, 2:0 (21:16, 21:13) faworytki tej kategorii parę – Anna CZUCHRA /Joanna PODEDWORNY (UKS Unia Bieruń).

U19 BS – w ćwierćfinale gry pojedynczej zameldował się Jan FILIPOWICZ, mecz o wejście do strefy medalowej przegrał 0:2 (10:21 i 6:21 ze zwycięzcą tej kategorii Maksymilianem Danielakiem [1] (KKS Ruch Piotrków Tryb.).