Zawodnicy Ślepska Malow Suwałki wydobyli się w końcu z niemocy i pokonali w Ergo Arena Trefl Gdańsk 3:1!

Nasz klub rozpoczął mecz z Halabą i Smolińskim w podstawowej szóstce. Pierwszy set lepiej zaczęli gospodarze. Jednak asy Smolińskiego (na 9:9), Halaby (przy 12:11 i 12:13) oraz zaskakujący, ostry atak – zatem nie „kiwką” jak zwykle – Tuanigi (przy 13:14) wyprowadziły naszych siatkarzy na prowadzenie. Co prawda Trefl potrafił wyrównywać stan seta, ale ciągle był tym, który goni. Co ciekawe, przy stanie przy stanie 22:22 niespodziewanie punkt zdobył… Czunkiewicz. A jak wiadomo libero punktuje niezwykle rzadko. Ostatecznie Ślepsk Malow wygrał pierwszego seta na przewagi, a asem zakończył go – co naprawdę zaskakuje – Takvam.

Druga odsłona meczu zaczęła się od prowadzenia Ślepska. Dobrze wyglądała – z małymi wyjątkami – gra dwóch panów T. Wciąż dobrze serwował Halaba. Goście postraszyli nieco dobrym blokiem, ale znów panowie T. zrobili swoje. Skoro Takvam zdobył punkt, to i zrobił to Tuaniga – tym razem typową dla siebie „kiwką”.

Jak można było się domyślać na trzeci set Trefl wyszedł z myślą: zróbmy wszystko by „wrócić do meczu”. Dość szybko uzyskał 3-4 punktową przewagę. Trener Kowal zdecydował się na roszady kadrowe. Ślepsk nawet  zbliżył się do gości na punkt (17:16), ale ostatecznie to gospodarze triumfowali.

Także czwarty set był grą nerwów. Zdawało się, że gospodarze doprowadzą do tie-breaka, ale Ślepsk Malow wyrwał zwycięstwo za trzy punkty. Jakże ważne! Suwalski klub po dwunastu kolejkach ma 9 punktów (bilans setów: 12-29) i niejako umocnił się na przedostatniej lokacie. Warto w tym miejscu dodać, iż w zeszłym roku ostatni plusligowy mecz Ślepsk rozegrał 22 grudnia. Wygrana z Cuprum 3:1 oznaczała, że w siedemnastu spotkaniach Suwalczanie zdobyli 26 punktów. Nawet bilans setów był dodatni! Oby wyjazdowe zwycięstwo w Ergo Arena oznaczało przełamanie i początek przesuwania się w górę tabeli.

W tym roku Ślepsk Malow czeka jeszcze mecz w Pucharze Polski. 21 grudnia suwalski klub podejmie Avia Świdnik. Do rozgrywek PlusLigi nasi siatkarze powrócą 5 stycznia. W Suwałki Arena gościć będą Aluron CMC Warta Zawiercie.

Trefl Gdańsk – Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (-26, -19, 20, -25)

MVP: Paweł Halaba