W Białymstoku w dniach 16-19 grudnia odbyły się Klubowe Mistrzostwa Polski w kategoriach: Młodzieżowiec, Junior, Junior Młodszy, Młodzik i Młodzik Młodszy. O najwyższe medale rywalizowało 50 zespołów, a wśród nich badmintoniści SKB Suwałki, którzy wywalczyli mistrzostwo, wicemistrzostwo i trzy trzecie miejsca.

Źródło: Bogdan Pieklik

Mistrzami Polski — zostali badmintoniści SKB Suwałki w kat. Młodzieżowiec. W kategorii Młodzieżowiec rozgrywano po jednej grze pojedynczej panów (MS) i pań (WS), debel męski i kobiecy oraz gra mieszana. W finałowym meczu, decydującym o tytule Klubowy Mistrz Polski 2021 – podopieczni Jerzego Dołhana pokonali 3:1 badmintonistów ABRM Warszawa. Mistrzowską drużynę reprezentowali: Aleksandra Goszczyńska, Ulyana Volskaya, Robert Cybulski, Michał Sobolewski, Adam Szolc, Maksim Ovchinnikov. Dla SKB punktowali w mistrzowskim meczu Robert Cybulski, Ulyana Volskaya, debel pań Aleksandra Goszczyńska/Ulyana Volskaya.

W grach pojedynczych: Robert CYBULSKI pokonał 2:0 (21-13, 21-13) Yevhen Kobzar, Ulyana Volskaya pokonała w dwóch setach Zuzannę Jankowską 21-14, 21-18, na wagę mistrzowskiego tytułu punkt dorzuciły — panie (debel) Aleksandra Goszczyńska/Ulyana Volskaya pokonały 2:0 (21-15, 21-15) parę Paulina Hankiewicz/Zuzanna Jankowska.

Warszawska ekipa zdobyła punkt pocieszenia w grze podwójnej panów. Michał Sobolewski/Adam Szolc po emocjonującej trzysetowej walce musieli uznać wyższość pary Adrian Krawczyk/Wiktor Trecki 1:2 (16-21, 21-15, 22-24), trzeci set w wydaniu obu par, to badmintonowy horror, rywalizacja zakończyła się dopiero na 24 punkcie — szczęśliwie dla warszawskiej pary.

Srebrny medal, Klubowe Wicemistrzostwo Polski zdobyły suwalskie badmintonistki w kat. Junior. Dziewczęta w finale uległy 0-3 badmintonistkom z Bierunia. Srebrny medal, wicemistrzostwo zdobyła drużyna w składzie: Natalia Lenczewska, Oliwia Niedźwiedzka, Ulyana Volskaya, Viktoriya Pletsiukhova, Veranika Stankevich.

Ulyana VOLSKAYA przegrała w dwóch setach 0:2 (20-22 i 17-21) z Joanną Podedworny. W drugiej grze pojedynczej Oliwia Niedźwiedzka przegrała 1:2 (21-13, 17-21, 11-21) z Anną Czuchra. Trzecie przegrane starcie, decydujące o mistrzostwie, to debel dziewcząt Oliwia Niedźwiedzka /Ulyana Volskaya uległy 0:2 (22-24, 11-21) parze Anna Czuchra/Joanna Podedworny i musiały zadowolić się wicemistrzostwem kraju. Klubowe Mistrzostwo Polski zdobyła drużyna UKS Unia Bieruń.

Trzecie miejsce, brązowy medal Klubowych Mistrzostw Polski dla SKB Suwałki wywalczyli chłopcy w kategorii Junior. Juniorzy — na najniższym miejscu podium odbierali medale po pokonaniu 3:2 BENINCA UKS Feniks K-K. Chłopcy rywalizowali w trzech grach pojedynczych i dwóch podwójnych. Dla SKB punktowali: Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub i Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski – deble. Michał z Mateuszem pokonali 2:1 (21-17, 9-21, 21-16) parę — Igor Jasek/Mikołaj Szymanowski, a druga nasza para Janek i Sebastian pokonali 2:1 (20-22, 21-16, 21-10) – po bardzo zaciętym, wyrównanym starciu szczególnie w drugim secie — pojedynek trwał 43 minuty. Ciężko wywalczony punkt, bo po 42-minutowej walce, zdobył w grze pojedynczej Sebastian Lenczewski — pokonał 2:1 (23-21, 16-21, 21-12) Jakuba Knihinickiego. W grach pojedynczych przegrali mecze Janek Filipowicz i Mateusz Hołub. Janek przegrał 0:2 (7-21 i 17-21) z Mikołajem Szymanowskim, a Mateusz z Igorem Jaskiem 0:2 (9-21, 6-21). Suwalski Klub Badmintona w kategorii Junior reprezentowali: Michał Aleksandrowicz, Jan Filipowicz, Mateusz Hołub, Sebastian Lenczewski, Jan Szeszko. Mistrzostwo Polski w tej kategorii zdobyli badmintoniści UKS Hubal Białystok, wicemistrzostwo KS Chojnik Jelenia Góra.

Kolejny brązowy medal brązowy — trzecie miejsce zdobyły badmintonistki SKB w kategorii MŁODZIK. Dziewczęta — medal Klubowych Mistrzostw Polski zdobyły, pokonując w decydującym meczu 3:1 badmintonistki z AZS AWF Katowice. Punkty dla Suwałk zdobyły w grach podwójnych: Wiktoria Banaszewska/Aleksandra Wilczewska, Michalina Jaśkiewicz/Aleksandra Wasilewska.

Trzeci w kolekcji SKB — brązowy medal Klubowych Mistrzostw Polski zdobyły dziewczęta w kat. Junior Młodszy. Dwa zwycięstwa i dwa mecze przegrane i najniższe miejsce na podium dla badmintonistek z Suwałk. Podopieczne Jerzego Dołhana wygrały z: SKB Suwałki (JM Dz) – UKS Korona Pabianice (JM Dz) 4-1; SKB Suwałki (JM Dz) – LKS Technik Głubczyce (JM Dz) 4-1, zaś przegrały z: SKB Suwałki (JM Dz) – UKS Unia Bieruń (JM Dz) 1-4; ABRM Warszawa (JM Dz) – SKB Suwałki (JM Dz) 3-2. Brązowe medalistki: Natalia Lenczewska, Oliwia Niedźwiedzka, Viktoriya Pletsiukhova i Veranika Stankevich.