Magda Sowul powraca z nowym singlem. Niebawem płyta

0
470

Magdalena Sowul, znana suwalczanom z zespołu „UGLA”, powraca z tym razem z innym projektem – „Panilas” i nowym singlem „Chcę całego”, będącym pierwszą odsłoną debiutanckiej płyty – „Gynoelectro”, która zostanie wydana przez Mystic Production.

Tak mocnego debiutu na Polskiej scenie dawno nie mieliśmy. Nie mieliśmy też żadnych wątpliwości, że to, co proponuje Panilas, i w treści, i w formie, jest równocześnie ważne, mocne i arcydobre. Lepszego czasu na taką premierę też nie będzie. Ani płyty, której bardziej byśmy dziś potrzebowali.

„Głęboka podróż w gęstwinę kobiecego doświadczenia, odbywana w misternie utkanym, elektronicznym wehikule – mówi Panilas. Bit miesza się z goryczą, jak tusz do rzęs ze łzami w dyskotekowej łazience o piątej rano. Trochę do tańca, trochę do płaczu”.

Jej solowa, debiutancka płyta zatytułowana „Gynoelectro” jest w fazie postprodukcji, a jej pojawienie się zwiastuje singiel „Chcę całego”. Płytę współprodukowała z Markiem Pędziwiatrem (EABS, Błoto, Paulina Przybysz).

Premierze singla „Chcę całego” towarzyszy klip autorstwa Michała Jankowskiego:

Wyjątkową sesję zdjęciową, ilustrującą debiut Panilas, stworzył Adrian Mechocki (@Gratyfixation), w wyjątkowej technice malowania światłem z różnych urządzeń przy długich czasach naświetlania. Żaden element nie jest tworzony przy pomocy komputera, ale w całkowicie analogowym działaniu fotografa.

Więcej o działalności artystycznej Magdaleny Sowul.

UGLA na płycie – niebawem premiera debiutanckiego krążka

UGLA oczarowała publiczność – koncert w SOK-u

Leave a Reply