Marina Abramović, Yoko Ono, William Kentridge i wielu innych artystów różnych dziedzin tworzy program Kowna jako Europejskiej Stolicy Kultury. Przedsmak tego, co będzie działo się przez najbliższy rok u naszych sąsiadów, będzie można obejrzeć i usłyszeć już w ten weekend. Oficjalna inauguracja przewidziana jest w sobotę, 22 stycznia.

Jednym z punktów programu jest prezentacja utworu „Kaunas Cantata”. Kompozycja związana z historią Kowna to utwór stworzony przez kompozytora z RPA – Philipa Millera. Jego premiera odbędzie się jesienią.

Podczas inauguracja wydarzenia Kowno – Europejska Stolica Kultury, w sobotę 22 stycznia w godzinach 20.45 – 23.00 (czasu litewskiego) w kawiarniach przy ulicy Laisves zabrzmi również muzyka w wykonaniu Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Zespół z Ośrodka „Pogranicze” z Sejn to artyści zaproszeni do udziału w wizualno-muzycznym projekcie Philipa Millera. Obok Orkiestry Klezmerskiej, wezmą w nim też udział: Rafael Karpis, Bella Shirin, chórzyści kowieńscy i orkiestra smyczkowa. 

Sejneńscy klezmerzy mają na swoim koncie współpracę z wieloma artystami, wśród których można wymienić Davida Krakauera czy Mikołaja Trzaskę.

Cały program można znaleźć na oficjalnie stronie Kowna – Europejskiej Stolicy Kultury 2022 (tutaj).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj