Nowy operator schroniska miałby zajmować się zwierzętami i prowadzić odłów bezdomnych psów i kotów od marca do końca grudnia 2022 r. Na ten cel miasto przeznaczyło w sumie 550 tys. złotych. Do przetargu zgłosił się jeden podmiot.

Otwarcie ofert dotyczących prowadzenia schroniska przy ul. Sianożęć w Suwałkach miało miejsce we wtorek, 1 lutego. Ze zbiorczego zestawienia ofert wynika, że w przetargu wystartowała jedna firma, która została wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej w dniu 26 stycznia 2022 roku, a rozpoczęła działalność wczoraj – 31 stycznia 2022 r. Bazując na wyszukiwarce CEiDG i numerze NIP, już wcześniej właściciel firmy prowadził biznes – w latach 2011-2014. Zajmował się wówczas – jak wynika z kodów PKD – sprzedażą detaliczną mebli, sprzętu oświetleniowego i pozostałych artykułów użytku domowego, prowadzoną w wyspecjalizowanych sklepach i zakładaniem stolarki budowlanej (najprawdopodobniej była to działalność związana ze stolarką okienną).

Oferent zaproponował kwotę 16 zł za dobowy pobyt każdego psa lub kota przyjętego do schroniska. Zadeklarował funkcjonowanie biura w godz. od 9.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku oraz następujące ceny za odłów zwierząt: 615,00 zł za psa lub kota i jego transport do schroniska, 500,00 zł za wolno żyjącego kota i jego transport do gabinetu weterynaryjnego oraz 2000,00 zł za zwierzę gospodarskie i jego transport do gospodarstwa rolnego. Jednym z warunków przetargu było też prowadzenie wolontariatu (na własną rękę lub przy współpracy z NGO-sami) oraz organizacja działań edukacyjnych na rzecz adopcji – minimum 5 w ciągu roku.

Przypomnijmy, że przetarg nie obejmował kosztów związanych z dzierżawą obiektu schroniska. Te koszty miasto wzięło na siebie, podpisując umowę z dotychczasowym właścicielem, Bogdanem Laurynem. Ten z końcem ubiegłego roku wypowiedział umowę dotyczącą współpracy z miastem, tłumacząc decyzję falą niepochlebnych komentarzy związanych z jego działaniami oraz zarzutami braku wolontariatu i inicjatyw promujących adopcję zwierząt.

Pół miliona złotych za prowadzenie schroniska. Będą chętni?

Wkrótce rozpocznie się poszukiwanie podmiotu, który poprowadzi schronisko

Miasto wydzierżawi schronisko. Kto je poprowadzi?

Schronisko w Suwałkach zostanie zamknięte? Co stanie się z psami?

Radna dopytuje o suwalskie schronisko

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj