Reklama

Najpiękniejsze piosenki Anny German na Dzień Kobiet

Data:

- Reklama -

Legendarna wokalistka zachwycała talentem, głosem, osobowością i urodą. Była gwiazdą polskiej piosenki lat 60. i 70. Podczas marcowego koncertu usłyszymy takie niezapomniane przeboje, jak m.in.: “Tańczące Eurydyki”, “Człowieczy los” czy “Bal u Posejdona”. Na scenie SOK wystąpią znakomici soliści: sopranistka Justyna Reczeniedi, utalentowana suwalczanka  – Natalia Winnik oraz śpiewający tenorem lirycznym Rafał Grozdew. Artystom będzie towarzyszyła Suwalska Orkiestra Kameralna pod batutą Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza.

Nieprzypadkowo bohaterką marcowego spotkania z „Filharmonią Suwałk” została jedna z najważniejszych kobiet w historii polskiej muzyki, gwiazda polskiej muzyki lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, Anna German. Piękna, utalentowana wokalistka śpiewała przede wszystkim o miłości. Miłość pomagała jej przetrwać trudy życia. Wierzyła, że prawdziwe uczucie, tak samo czyste jak jej głos – promień, który swym brzmieniem rozświetlał polskie i światowe estrady, przezwycięża wszystkie trudy.

Anna German trwale zapisała się na kartach historii polskiej piosenki. Miała niepowtarzalny, cudowny, wyrazisty głos i aktorski talent do wyrażania emocji. Zachwycała w wielu aspektach, tym najbardziej oczywistym, fizycznym, ale i wewnętrznym – była osobą wrażliwą i niezwykle utalentowaną, także, o czym nie wszyscy wiedzą, kompozytorsko. Fascynowała klasą i wdziękiem. Miała niesamowity talent do języków, znała ich aż siedem. Bardzo skromna w życiu prywatnym, charyzmatyczna, wręcz magnetyczna na estradzie. Była genialnym samoukiem – technicznie potrafiła świetnie wykonać każdy utwór, ale dla jej fanów najważniejsze było to, że wszystko, co śpiewała, było szczere i płynęło z serca.

W repertuarze koncertu pojawią się najpiękniejsze utwory Anny German, takie jak m.in.: “Człowieczy los”, “Ty jesteś moją miłością”, “Tańczące Eurydyki”, “Bal u Posejdona”, “Warszawa w różach”, “Tango d’Amore”, “Echo miłości”, “Greckie wino” czy “Cyganeria”. Usłyszymy je w nowych aranżacjach, w wykonaniu znakomitych solistów: Justyny Reczeniedi (sopran), Natalii Winnik (mezzosopran) i Rafała Grozdewa (tenor). Artystom będzie towarzyszyła Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją maestro Krzysztofa J. Kozakiewicza.

Koncert odbędzie się w Sali im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury we wtorek, 8 marca o godz. 19.00. Bilety w cenie 40 zł można nabyć online i w kasie biletowej SOK przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Z Suwalską Kartą Mieszkańca bilet można kupić nawet z 50% rabatem.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten koncert. Aby wziąć udział w losowaniu zaproszenia, wystarczy do 28 lutego do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl prawidłową odpowiedź na pytanie: Ile albumów nagrała Anna German we Włoszech? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrywa: Teresa Ada.

Wystąpią:

Ozarow Mazowiecki, 11.06.2018 r. Vivat Mama! Metamorfozy Gwiazd. FOT. Krzysztof Jarosz/FORUM

Justyna Reczeniedi – urodzona w Warszawie śpiewaczka, polonistka, doktor habilitowana sztuk muzycznych w dyscyplinie wokalistyka. Ostatnia uczennica Bogny Sokorskiej, „Słowika Warszawy”. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Zdzisławy Donat (dyplom z wyróżnieniem) oraz Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale filologii polskiej. W latach 2004–2017 solistka Warszawskiej Opery Kameralnej. Obecnie solistka Polskiej Opery Królewskiej. Laureatka konkursów wokalnych w Polsce, w Austrii  i we Włoszech. Nagrała kilka płyt solowych z zespołem Con Passione Jerzego Cembrzyńskiego. Występowała na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Opery na Zamku w Szczecinie, Opery Narodowej w Rydze, Teatru Muzycznego w Poznaniu; współpracuje z filharmoniami i scenami koncertowymi w Polsce i za granicą (Austria, Grecja, Hiszpania, Japonia, Kanada, Litwa, Łotwa, Liban, Niemcy, Węgry). Kreowała takie role jak: Gilda w Rigoletto i Violetta Valery w Traviacie Verdiego, Despina i Fiordiligi w Cosi fan tutte Mozarta, Eugenia w Il filosofo di Campagna Galuppiego, Basia w Krakowiakach i góralach Kurpińskiego, Adela w Zemście nietoperza Straussa, Cherubin w Weselu Figara Mozarta, Serpina w La serva padrona Pergolesiego, Rowan w Małym Kominiarczyku Brittena, Kasia w Nędzy uszczęśliwionej Kamieńskiego i in. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich z maestrą Teresą Żylis-Garą. Od lat jest także pod opieką artystyczną Jagny Sokorskiej-Kwika. Z powodzeniem obraca się w różnych stylach muzycznych: od opery i oratorium poprzez pieśń, operetkę, musical, muzykę filmową oraz poezję śpiewaną. Jest autorką biografii swojej maestry Bogna Sokorska. Życie i kariera Słowika Warszawy – wspomnienie oraz monografii wybitnego tenora Stanisława Gruszczyńskiego. Jest także twórczynią projektu Baby Opera – Operowe Zwierzaki – serii pluszowych maskotek śpiewających muzykę klasyczną jej głosem dla dzieci 0+, opracowanych w celu wspomagania ich rozwoju. Nagrodzona odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Natalia Winnik – Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m. in. w 2011 r. zdobyła Nagrodę Specjalną w XI. Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim „Aria i Pieśń Wieczorna” w Białymstoku, a w 2014 roku I. Wyróżnienie. W 2015 roku została laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Muzyka bez granic” w Druskiennikach (Litwa) zdobywając III nagrodę. W 2017 roku zdobyła III nagrodę w III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Busku – Zdroju oraz została finalistką XI Międzynarodowego Konkursu Operowego „Magda Olivero” w Mediolanie /Włochy/. Już w trakcie studiów występowała na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej kreując postać Cherubina w „Weselu Figara” W.A. Mozarta oraz Orfeusza w „Labiryncie Orfeja” Nikolet Burzyńskiej. Współpracowała z dyrygentami takimi jak: Kazimierz Dąbrowski, Tomasz Radziwonowicz, Ignacy Ołów, Marta Kluczyńska, Janusz Przybylski, Marta Kosielska, Krzysztof Jakub Kozakiewicz, Jan Ślęk, Krzesimir Dębski, Michael Kuhn. Obecnie jest solistką Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Koncertuje w kraju oraz za granicą.

Rafał Grozdew – tenor, pedagog, doktor nauk muzycznych. Wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i UMCS w Lublinie. Odznaczony Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Występował za granicą m.in. w: Szwajcari, Luxemburgu, Francji, Niemczech i Danii. W Polsce m.in. w: Operze Bałtyckiej, Teatrze Narodowym, Teatrze Polskim i w Studiu S1. W Filharmoniach m.in. w: Warszawskiej, Bałtyckiej, Szczecińskiej, Poznańskiej, Lubelskiej, Świętokrzyskiej, Podlaskiej. Koncerty z jego solowym udziałem transmitowane były w TVP. Poszukuje nowych rozwiązań muzycznych łącząc brzmienia klasyczne z etnicznymi. Współpracował również z takimi zespołami i artystami jak Magne Furuholmen (założyciel A-ha), Apparatjik, Concha Buika czy Todd Barton. Album „Etnofonie Kurpiowskie” z jego udziałem otrzymały nominację do nagrody „Koryfeusz Muzyki Polskiej”. Jest zafascynowany muzyką dawna i barokową i w niej się specjalizuje. Współpracuje z zespołami (Jerycho, Ars Nova, Sabionetta, Orkiestra Wielkich Bębnów). W swoim dorobku ma również wykonania utworów współczesnych – tworzą dla niego tacy kompozytorzy jak Krzesimir Dębski i Michał Lorenc. Był jurorem konkursów wokalnych, m.in.:  Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Giulio Perottiego w Ueckermünde.

Koncert piosenek z repertuaru Anny German na Dzień Kobiet w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Porywające spotkanie z repertuarem Anny German – koncert w SOK-u

Koncerty Suwalskiej Orkiestry Kameralnej to szczególna propozycja dla melomanów,...

Motoemocje i muzyka

Zachęcamy do zapoznania się ze zbliżającymi się wydarzeniami -...

Lubię wracać tam, gdzie byłem – koncert piosenek Zbigniewa Wodeckiego

Koncert Zbigniewa Wodeckiego w Suwałkach to już historia. Koncert...

Adepci wokalistyki pracowali ze słynnym tenorem, Wiesławem Ochmanem. Seminarium zakończył koncert (audio)

Maestro Wiesław Ochman odwiedził Suwałki nieprzypadkowo. Poprowadził tu I Międzynarodowe...