Wielbiciele klasyki kina i powieści kryminalnych powinni z pewnością czekają na ten film. „Śmierć na Nilu” – thriller detektywistyczny na motywach powieści Agathy Christie z 1937 r. w Cinema Lumiere w Suwałkach obejrzeć będzie można od 11 lutego.

Historia znana z powieści Agathy Christie na ekrany kin trafiła w 1978 roku. Wówczas w rolę detektywa wcielił się Peter Ustinov. Herkules Poirot w najnowszym filmie w reżyserii Kennetha Branagha, do którego scenariusz stworzył Michael Green („Morderstwo w Orient Expressie”, „Blade Runner 2049”, ma twarz samego reżysera. Na ekranie partnerują mu m. in.: Tom Bateman, Annette Bening, Russell Brand, Ali Fazal, Dawn French, Gal Gadot, Armie Hammer.

Sielankowy nastrój miodowego miesiąca młodej pary, spędzającej podróż poślubną na luksusowym statku rzecznym, zostaje przerwany przez ponure zdarzenie. Beztroska wycieczka po Egipcie zmienia się w poszukiwania mordercy, na czele których staje jeden z uczestników rejsu po Nilu, niezawodny Hercules Poirot.

Egzotyczna, tajemnicza i niepozbawiona niebezpieczeństw sceneria stanowi znakomite tło tej mrocznej opowieści o obsesyjnej miłości i jej tragicznych skutkach. Tym bardziej, że historia – jak rzeka – wije się w niezwykle zagadkowy sposób, nie pozwalając widzom odgadnąć zakończenia aż do finałowej, szokującej demaskacji.

https://www.facebook.com/20thCenturyStudiosPolska/posts/477221940598081

Aby wziąć udział w losowaniu, w którym 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na ten film, wystarczy do 8 lutego do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: W której powieści po raz pierwszy pojawia się postać Herkulesa Poirot? Bilety wygrywają: Anna Bielska i Aneta Wierzchowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj