Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach nie zgadza się na proponowany przez spółkę PKS NOVA, alternatywny do bezpośrednich połączeń dojazd do stolicy. Kto zamierza dotrzeć do Warszawy, czeka go obecnie podróż przez Białystok, Siemiatycze oraz Sokołów Podlaski. Czas dojazdu wyniesie łącznie 19 godz. i 37 minut.

– W związku z zapowiedzią spółki PKS NOVA S.A. dotyczącą całkowitego tymczasowego zawieszenia bezpośrednich połączeń autobusowych z Suwałk do Warszawy, wnioskuję o skierowanie wystąpienia Miasta Suwałki z wyraźnym sprzeciwem wobec powyższego zamiaru oraz zaproponowaniem rozmów suwalskiego samorządu z przewoźnikiem, w celu uchronienia mieszkańców miasta przed wykluczeniem komunikacyjnym – zaznacza w swojej interpelacji Zdzisław Przełomiec.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach uważa, że działa na niekorzyść i krzywdzi mieszkańców subregionu. Wielu z nich uczy się i pracuje w innych częściach kraju lub za granicą – i dzięki połączeniom bezpośrednim ze stolicą kraju mogą normalnie funkcjonować – tłumaczy Z. Przełomiec. Przewodniczący zaznacza, że wiele osób z tego grona to uczniowie i studenci i to właśnie oni szczególnie odczuwają we własnych portfelach wzrost cen usług i produktów, w tym paliw.

– Także sytuacja powstała w wyniku agresji Rosji na Ukrainie, której skutkiem jest migracja uchodźców spowoduje, że osoby uciekające przed kataklizmem wojny, trafiając tranzytem do Suwałk, będą miały znacznie utrudniony wyjazd z miasta – argumentuje przewodniczący. Zdaniem Zdzisława Przełomca – podróż trwająca 19 godz. i 37 minut to żadna alternatywa.

PKS NOVA, proponuje również drugi wariant trasy – gdy podróż trwa krócej – 17 godz. i 43 minuty – z Suwałk przez Białystok i Siemiatycze do Warszawy.

2 KOMENTARZE

  1. […] W marcu pisaliśmy o interpelacji przewodniczącego Rady Miejskiej w Suwałkach, Zdzisława Przełom…, którego niepokoiła likwidacja kursów przewoźnika PKS Nova z naszego miasta do stolicy i utworzenie alternatywnej trasy przez Białystok, Siemiatycze oraz Sokołów Podlaski o łącznym czasie dojazdu wynoszącym 19 godz. i 37 minut. Prezes spółki, Marcin Doliasz tłumaczył wówczas, że połączenia nie zostaną przywrócone, ponieważ są nierentowne. Ta sytuacja ulegnie jednak zmianie – od lipca. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj