Można by powiedzieć, że dwie pieczenie przy jednym ogniu upiekli suwalscy bibliotekarze. W sobotę, 23 kwietnia, świętowano Dzień Praw Autorskich oraz przypadający 22 kwietnia Dzień Ziemi. Ideą łączącą te dwie okazje było posprzątanie skweru przy zbiegu ulic Szczęsnowicza i Pułaskiego. To szczególna lokalizacja, bo właśnie w tym miejscu ma powstać mediateka – nowoczesna, duża biblioteka z szeroką ofertą dla wszystkich mieszkańców.

„Sprzątanie z Konopnicką” miało kilka ważnych punktów – w planach prócz sprzątania było ognisko, zabawy, czytanie. Przybyłych przywitał Piotr Kuczek:

23 IV 2022; Suwałki – Wiosenne sprzątanie z Konopnicką – akcja ekologiczna; Piotr Kuczek
© 2022 Wojciech Otłowski

Spora grupa osób wyposażonych w rękawiczki i solidne worki w chwilę później ruszyła do sprzątania. Wśród zieleni – drzew, krzewów i kwiatów ukrywało się niejedno niemiłe znalezisko… Butelki, przeróżne opakowania, części sprzętu elektronicznego, gruz, pobita umywalka – to wszystko trafiło do worków niestrudzonych sprzątających. Składowano je przy chodniku, skąd zabrać je mieli pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni.

Postawa uczestników akcji cieszy, bo pogoda nie do końca dopisała. Ale choć niebo zasnuło się chmurami i przelotne opady przeszły w ciągłe, nie osłabiło to zapału.

Potem na dzielnych sprzątających czekała nagroda – zapłonęło ognisko, na którym upieczono kiełbaski, chleb, pianki. Pogoda nie sprzyjała wyciąganiu lektur, zatem ten punkt programu oraz zabawy przeniesiono na inną okazję, ale był czas, by porozmawiać, pobyć w gronie osób, dla których podobne wartości są ważne, no i nacieszyć oczy kawałkiem pięknie posprzątanych Suwałk.

Foto w postaci pokazu slajdów: Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj