Reklama

Wielbiciele kotów, to coś dla Was! „Szalony świat Louisa Waina”

Data:

- Reklama -

„Cinema Lumiere” zaprasza od 29 kwietnia na niesamowitą historię życia i twórczości Louisa Waina – ekscentrycznego artysty-geniusza, który miał prawdziwego kota na punkcie kotów i swoją miłością do tych zwierząt zaraził całą Anglię, a z czasem cały świat.

Fot. Materiały promocyjne.

W roli głównej, w jednej z najciekawszych kreacji w karierze, doskonały aktor – Benedict Cumberbatch („Dr Strange”, „Sherlock”, „Psie pazury”). Nominowanemu do Oscara aktorowi na dużym ekranie partnerują, m.in.: nagrodzona Złotym Globem odtwórczyni roli Królowej Elżbiety II z serialu „The Crown” – Claire Foy, twórca globalnych przebojów „Jojo Rabbit” i „Thor: Ragnarok” – Taika Waititi oraz ikona mrocznego rocka, muzyk i kompozytor – Nick Cave.

„Szalony świat Louisa Waina” to chwytająca za serce, biograficzna opowieść o miłości, szaleństwie, nieskrępowanej wyobraźni i zdumiewającym talencie. Rysownik Louis Wain (Benedict Cumberbatch) z trudem wiąże koniec z końcem, żyjąc pod jednym dachem z matką i pięcioma siostrami. Sytuację rodzinną ratuje dopiero zatrudnienie guwernantki Emily (Claire Foy). Piękna kobieta z miejsca kradnie serce artysty, stając się jego muzą, kochanką i w końcu żoną. Niestety, widmo obyczajowego skandalu zmusza świeżo upieczonych małżonków do opuszczenia stolicy. Z dala od wielkiego miasta spada na nich kolejny cios – choroba Emily. Szukając ukojenia, Louis zanurza się w sztuce, tworząc dla ukochanej serię niezwykłych obrazów, których bohaterami są koty. Kiedy część jego prac zostaje opublikowana w prasie, w Anglii wybucha prawdziwe kocie szaleństwo, a Wain – z dnia na dzień – trafia na usta całego kraju. Czy wobec sławy i popularności, na które nie był gotowy, zdoła poradzić sobie z presją, ciemną stroną geniuszu i tym, co przyniesie mu los?

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na pokaz filmu „Szalony świat Louisa Waina” w Cinema Lumiere (dowolny pokaz). Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy do 22 kwietnia do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Louis Wain rysował również dla gazet i czasopism – jakich?

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Figura, Musiałowski, Schuchardt, Żurawski na „Chrzcinach”, jakich jeszcze nie było. Wygraj bilety

Komedia obyczajowa "Chrzciny" w gwiazdorskiej obsadzie, w "Cinema Lumiere"...

David Bowie w Cinema Lumiere. Wygraj bilety

Film "Moonage Daydream" przybliży nam geniusz Davida Bowiego, jednego...

„Śubuk” w Cinema Lumiere. Wygraj bilety

„Śubuk” to najnowsze dzieło producentów „Carte Blanche”, „Ostatniej Rodziny”...

W Kinie konesera „Bohater”

Dwukrotny zdobywca Oscara (za „Rozstanie” i „Klienta”) powraca do...
%d bloggers like this: