W sobotę, 28 maja odbył się czwarty etap cyklu Maratony Kresowe 2022. Tym razem gospodarzem zawodów był Augustów. Technicznie trasa należała do najłatwiejszych i najszybszych w całym cyklu, jednak aura kolarzy nie oszczędziła – ulewa sprawiła, że przyczepność spadła, a podłoże stało się grząskie. Zawodniczki i zawodnicy MTB Suwałki i tym razem pokazali, że niesprzyjające warunki atmosferyczne to dla nich nie problem.

Autor: Dariusz Tasior, MTB Suwałki

Mikołaj Szeliga zajął 1 miejsce w klasyfikacji OPEN, a zarazem 1 miejsce w kategorii Mężczyźni 14 -18 lat. To już trzeci, kolejny Półmaraton w którym zwyciężył. Zofia Rowińska wywalczyła 2 miejsce w kategorii Kobiety 14-18 lat, a zarazem 3 miejsce w klasyfikacji OPEN KOBIETY. Justyna Balcer zajęła 1 miejsce w kategorii Kobiety 30-39 lat, Małgorzata Walendzewicz – 2 miejsce w kategorii Kobiety Hobby dystans FIT. Andrzej Bąkała również stanął na podium – zajął 3 miejsce w kategorii Mężczyźni 60-69 lat.

W klasyfikacji drużynowej wyniki przedstawiają się następująco: DYSTANS FIT – 19 km – (Antoni Kozłowski, Krystian Prawdzik, Filip Chmielewski, Wiktor Jacewicz) – 2 miejsce; DYSTANS PÓŁMARATON -37 km – (Mikołaj Szeliga, Zofia Rowińska, Marcin Gościński, Dariusz Tasior) – 2 miejsce.

To nie był jedyny start reprezentantek i reprezentantów MTB Suwałki w ostatni weekend. W niedzielę, 29 maja kolarze stanęli na starcie Otwartych Mistrzostw Województwa Podlaskiego. Jazda indywidualna na czas. W Supraślu tytuł Mistrzyni Województwa wywalczyła juniorka Zofia Rowińska. Jest to jej drugi tytuł mistrzyni w tym roku. Zosia na początku maja wygrała wyścig ze startu wspólnego.

Za dwa tygodnie barwny peleton kolarski wystartuje w Niemenczynie na Litwie. To pierwszy zagraniczny wyścig po przerwie spowodowanej pandemią.