Zawodnicy i zawodniczki MTB Suwałki pierwszomajowy wyścig, zaliczany do cyklu Maratonów Kresowe, odbyli w Tykocinie. Start i meta poszczególnych dystansów zlokalizowane zostały w samym centrum miasta, trasa przebiegała przez Obszar Chroniony Krajobrazu Doliny Narwi. I krajobrazy były malownicze, i wyniki satysfakcjonujące: kolarze przywieźli do Suwałk 8 medali – 2 złote, 5 srebrnych, 1 brązowy.

Najlepszy w Tykocinie był Mikołaj Szeliga – 1 miejsce w klasyfikacji OPEN, a zarazem 1 miejsce w kategorii Mężczyźni 14 -18 lat. Mikołaj zdeklasował wręcz rywali na dystansie Półmaraton. Na mecie zameldował się z przewagą prawie 3 minut, zostawiając za plecami ponad 200 uczestników. Bardzo dobre wyniki, na podium, osiągnęły też: Zofia Rowińska –  2 miejsce w klasyfikacji OPEN KOBIETY, a zarazem  2 miejsce w kategorii Kobiety 14-18 lat; Ewelina Gościńska – 2 miejsce w kategorii Kobiety 30-39 lat; Małgorzata Walendzewicz – 2 miejsce w kategorii Kobiety Hobby dystans FIT i Maria Czokajło – 3 miejsce w kategorii Kobiety 40-99 lat. Drugi złoty medal zdobył Dariusz Tasior – 2 miejsce w kategorii mężczyźni 40-49 lat. Znakomite wyniki indywidualne przełożyły się na zwycięstwo MTB Suwałki w klasyfikacji drużynowej na dystansie Półmaraton.

Sukcesem zakończył się też start najmłodszych zawodników na Dystansie FIT. Krystian Prawdzik, Filip Chmielewski, Wiktor Jacewicz wywalczyli 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Po zawodach w Tykocinie nie było czasu na odpoczynek. – Po raz pierwszy w historii Klubu Rowerowego MTB Suwałki wystawiliśmy reprezentację na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Kolarstwie Szosowym. Jak dotąd ścigaliśmy się w terenie na różnego rodzaju zawodach w kolarstwie górskim. W debiucie na szosie nie spodziewaliśmy się sukcesów, nastawiając się raczej na zbieranie doświadczeń. Wyścig miał formułę otwartą.  Do Kuleszy Kościelnych zjechały drużyny z Podlasia, Mazowsza, Warmii oraz Mazur. Konkurencja była silna. Tym większe brawa należą się naszym zawodniczkom: Zofia Rowińska została Mistrzynią Województwa Podlaskiego 2022 w kolarstwie szosowym (kategoria JUNIORKA), a  Ewelina Gościńska została I Wicemistrzynią wśród amatorek – informuje Dariusz Tasior.

Kolejny start już w najbliższą niedzielę, 8 maja w Wasilkowie.