Kolarze wrócili z Wasilkowa

Data:

Trzeci etap Maratonów Kresowych odbył się 8 maja w Wasilkowie. Klub Rowerowy MTB Suwałki reprezentowany był tym razem przez 3 zawodniczki i 17 zawodników.

Źródło: Dariusz Tasior, MTB Suwałki

Indywidualnie najlepiej spisał się Mikołaj Szeliga, który powtórzył sukces sprzed tygodnia i wygrał na dystansie Półmaraton w klasyfikacji OPEN, a zarazem zdominował swoją kategorię wiekową. Sukces z Tykocina powtórzyła również szesnastoletnia Zofia Rowińska, zajmując 2 miejsce w klasyfikacji OPEN, a zarazem 2 miejsce w kategorii Kobiety 14-18 lat. Szczęśliwa z Wasilkowa wróciła również Ewelina Gościńska, która zwyciężyła w kategorii Kobiety 30-39 lat. Brązowy medal na dystansie Fit zdobyła Małgorzata Walendzewicz.

Dystans Półmaraton, drużyna w składzie:

Mikołaj Szeliga, Zofia Rowińska, Marcin Gościński i Dariusz Tasior – 1 miejsce.

Dystans Fit, drużyna w składzie:

Krystian Prawdzik, Filip Chmielewski, Antoni Kozłowski i Małgorzata Walendzewicz – 3 miejsce.

Kolejny start odbędzie się 28 maja w Augustowie.