Ekologia winna stać się pasją i wartością dla każdego. W tym celu – aby propagować proekologiczne działania, ale też by pomóc podopiecznym fundacji SiePomaga, zorganizowany został Festiwal Ekologiczny EKO WIZJA 2. To druga edycja imprezy, zatem można powiedzieć, że korzystając z ubiegłorocznych doświadczeń i wzbogacając ofertę o nowe, ciekawe propozycje udało się organizatorom stworzyć wydarzenie atrakcyjne, dopracowane, łączące kształcenie i rozrywkę. Jako że pogoda dopisała, przy scenie w Parku Konstytucji 3 Maja i przy festiwalowych stoiskach gromadziło się coraz więcej osób. Impreza wystartowała w sobotnie (4 czerwca) przedpołudnie, a potrwa do godziny 18. Kolejne atrakcje jutro, zatem warto zaplanować w ten weekend wizytę w tym miejscu.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Teraz Wschód. Jak powiedział jej prezes, Bartosz Bełdyga, impreza ma na celu propagowanie stylu życia zgodnego z naturą, zachęcenie do korzystania z zielonej energii:

04 VI 2022; Suwałki – Festiwal Ekologiczny EKO WIZJA 2 – Bartosz Bełdyga
© 2022 Wojciech Otłowski

Atrakcji nie brakuje, widać też, że tematy związane z ekologią skupiają grono prawdziwych pasjonatów, zatem można dowiedzieć się mnóstwa ciekawostek – o życiu pszczół, ekologicznych środkach transportu, hodowli koni, tworzeniu wypalanych w drewnie obrazów.

W mieście widać nowy środek transportu – hulajnogi. Podczas imprezy można bezpłatnie wypróbować ten środek lokomocji. Do korzystania z elektrycznych hulajnóg zachęcała właścicielka firmy:

04 VI 2022; Suwalki – Festiwal Ekologiczny EKO WIZJA 2 – Miś Uśmich na hulajnodze elektrycznej
© 2022 Wojciech Otlowski

Do wyprawy w przeszłość zapraszała suwalska grupa rekonstrukcji historycznej „Pera Sudinoi – synowie Jaćwieży”. Prezentowano stroje, broń, narzędzia i naczynia stworzone na wzór tych, jakie używane były przez dawnych mieszkańców tych terenów:

04 VI 2022; Suwałki – Festiwal Ekologiczny EKO WIZJA 2 – „Pera Sudinoi – synowie Jaćwieży”.
© 2022 Wojciech Otłowski

Program festiwalowy jest bogaty i wiele jeszcze ciekawych wydarzeń czeka na odwiedzających w ten weekend Park Konstytucji 3 Maja – zachęca Bartosz Bełdyga:

04 VI 2022; Suwałki – Festiwal Ekologiczny EKO WIZJA 2 – Bartosz Bełdyga
© 2022 Wojciech Otłowski

Foto  – w postaci pokazu slajdów  – Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj