Reklama

Wiesław Ochman przyjedzie do Suwałk

Data:

- Reklama -

Jedni widzą w nim „dziadka Krystiana” (zwyciężył w The Voice of Poland, a niedawno wziął udział w „Eurowizji”), inni – znakomitego śpiewaka operowego, o olbrzymim autorytecie i dorobku artystycznym. Maestro Wiesław Ochman poprowadzi za kilka dni w Suwałkach I Międzynarodowe Mistrzowskie Seminarium Sztuki Wokalnej, będące jednym z elementów Festiwalu „Cantareum”.

Interdyscyplinarna Formacja Artystyczna „Cantarum” to wydarzenie, które w tym roku swoim zasięgiem obejmie Suwałki, Białystok, Sejny, Kowno, Wilno i Warszawę. W kwietniu miała miejsca pierwsza z zaplanowanych imprez edukacyjno-artystycznych – I Kurs Wokalno-Aktorski prowadzony przez prof. dr. hab. Cezarego Szyfmana i dr. hab. Pawła Chomczyka. Młodzi wokaliści, na co dzień prowadzeni przez Marlenę Borowską, pedagog i artystkę, kierownik Wydziału Wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Suwałkach, mieli okazję pracować przez kilka dni pod okiem specjalistów z UMFC i Akademii Teatralnej.

Przed adeptami sztuki wokalnej pojawi się wkrótce kolejna okazja, aby „szlifować warsztat”. Wiesław Ochman w dniach 13-14 czerwca poprowadzi w Suwałkach seminarium wokalne. Wydarzenie zakończy koncert uczestników (14 czerwca o godz. 17.00 w sali koncertowej PSM I i II st. w Suwałkach).

Udział w seminarium zapowiedzieli również absolwenci kierunku wokalnego z Suwałk, ponieważ – jak komentuje Marlena Borowska – takiej okazji nie można przegapić.

Wiesław Ochman to człowiek wielu talentów – w obszarze jego zainteresowań znajduje się nie tylko sztuka wokalna, ale też malarstwo – uczestniczył w ponad 70 wystawach indywidualnych i zbiorowych. Wykształcenie wyższe zdobył w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

O zbliżającym się seminarium Marlena Borowska:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Tydzień spotkań i filmów

Przed nami ostatni tydzień kampanii wyborczej. Kto ma już...

Koncert Ave Regina w Konkatedrze św. Aleksandra dla uczczenia sierpniowego święta

W wyjątkowy sposób uczczone zostało podwójne święto. 15 sierpnia...

Przed nami kolejny tydzień wydarzeń kulturalnych

Połowa sierpnia na Suwalszczyźnie nie przyniesie oznak kończących się...

Ave Regina: Na organy, sopran, tenor i bas

We wtorek, 15 sierpnia 2023 roku w Konkatedrze pw....