Reklama

Wiesław Ochman przyjedzie do Suwałk

Data:

- Reklama -

Jedni widzą w nim „dziadka Krystiana” (zwyciężył w The Voice of Poland, a niedawno wziął udział w „Eurowizji”), inni – znakomitego śpiewaka operowego, o olbrzymim autorytecie i dorobku artystycznym. Maestro Wiesław Ochman poprowadzi za kilka dni w Suwałkach I Międzynarodowe Mistrzowskie Seminarium Sztuki Wokalnej, będące jednym z elementów Festiwalu „Cantareum”.

Interdyscyplinarna Formacja Artystyczna „Cantarum” to wydarzenie, które w tym roku swoim zasięgiem obejmie Suwałki, Białystok, Sejny, Kowno, Wilno i Warszawę. W kwietniu miała miejsca pierwsza z zaplanowanych imprez edukacyjno-artystycznych – I Kurs Wokalno-Aktorski prowadzony przez prof. dr. hab. Cezarego Szyfmana i dr. hab. Pawła Chomczyka. Młodzi wokaliści, na co dzień prowadzeni przez Marlenę Borowską, pedagog i artystkę, kierownik Wydziału Wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Suwałkach, mieli okazję pracować przez kilka dni pod okiem specjalistów z UMFC i Akademii Teatralnej.

Przed adeptami sztuki wokalnej pojawi się wkrótce kolejna okazja, aby „szlifować warsztat”. Wiesław Ochman w dniach 13-14 czerwca poprowadzi w Suwałkach seminarium wokalne. Wydarzenie zakończy koncert uczestników (14 czerwca o godz. 17.00 w sali koncertowej PSM I i II st. w Suwałkach).

Udział w seminarium zapowiedzieli również absolwenci kierunku wokalnego z Suwałk, ponieważ – jak komentuje Marlena Borowska – takiej okazji nie można przegapić.

Wiesław Ochman to człowiek wielu talentów – w obszarze jego zainteresowań znajduje się nie tylko sztuka wokalna, ale też malarstwo – uczestniczył w ponad 70 wystawach indywidualnych i zbiorowych. Wykształcenie wyższe zdobył w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

O zbliżającym się seminarium Marlena Borowska:

1 KOMENTARZ

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Artystyczny akcent obchodów Święta Niepodległości – koncert w SOK-u

Zwieńczeniem piątkowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości był koncert w...

Adepci wokalistyki pracowali ze słynnym tenorem, Wiesławem Ochmanem. Seminarium zakończył koncert (audio)

Maestro Wiesław Ochman odwiedził Suwałki nieprzypadkowo. Poprowadził tu I Międzynarodowe...

Młodzi wokaliści pracowali pod okiem fachowców. To początek „Cantareum” (audio)

Dobiegł końca I Kurs Wokalno-Aktorski prowadzony przez prof. dr....

Muzyka łagodzi obyczaje. W tym roku po raz pierwszy „Cantareum”

I Międzynarodowy Festiwal "Cantareum" 2022 - Muzyczne Skarby Europy...
%d bloggers like this: