Reklama

Wigry zagrają na boiskach IV ligi. Zespół mają tworzyć lokalni piłkarze i trenerzy (audio)

Data:

- Reklama -

W poniedziałek, 27 czerwca wiceprezesi Wigier Suwałki podczas konferencji prasowej odnieśli się do sobotniego komunikatu dotyczącego występów piłkarzy w sezonie 2022/2023 w IV lidze. Podkreślili, że spółka ma duże problemy finansowe, ale nie ogłasza upadłości.

Zabrakło kwoty około 1 mln złotych, aby utrzymać klub w II lidze – tylko w najbliższym sezonie. Co byłoby dalej? Członkom zarządu spółki nie udało się pozyskać sponsora tytularnego, który mógłby wspomóc klub taką kwotą. Jak przypomniał Marek Wołągiewicz, wiceprezes Wigier – to Dariusz Mazur był głównym sponsorem klubu, a w 2018 r. rozpoczęły się pierwsze problemy – klub, aby dokończyć rozgrywki, musiał wesprzeć m.in. lokalny samorząd. W tej chwili trwają rozmowy z firmami, które finansowały Wigry Suwałki w zakresie wysokości wsparcia klubu w IV lidze.

Marek Wołągiewicz o sytuacji Wigier Suwałki oraz o odejściu prezes Ewy Sidorek, która zapowiedziała rezygnację już w grudniu 2021 r.:

Dużą pomoc Wigry Suwałki otrzymywały od suwalskiego samorządu. Na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego pojawił się komunikat dotyczący klubu. – Prezydent Suwałk ze smutkiem przyjął decyzję Zarządu Klubu Wigry Suwałki S.A. o nie przystąpieniu do rozgrywek o Mistrzostwo II Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2022/2023. Pomimo tego Miasto Suwałki nie zamierza przestać wspierać suwalskiego klubu piłkarskiego, który w roku 2021 mógł liczyć na wsparcie finansowe w wysokości ponad 1.600.000 zł. Do połowy 2022 roku na rzecz klubu Miasto przekazało już 802.461,79 zł. Wysokość kolejnych kwot będzie uzależniona od analizy Uchwał Rady Miejskiej w Suwałkach, które określają zasady finansowania sportu w Suwałkach – ogłosiły służby prasowe Ratusza (edit).

– Czas na to, aby w zespole występowali wychowankowie klubu. Chcemy mieć trenerów i zbudować silną drużynę na poziomie IV ligi. Liczymy, że w przyszłości uda nam się nawiązać do sukcesów, które w ostatnim dziesięcioleciu klub odnosił. To nie była decyzja podjęta w sobotę rano. Mieliśmy trudności finansowe, odbyliśmy spotkania z samorządem i sponsorami klubu. Sytuacja gospodarcza w kraju nie daje prognoz, że będzie lepiej – tłumaczył Kamil Makarewicz.

Kamil Makarewicz o przyszłości Wigier Suwałki:

Łukasz Jutkiewicz, wiceprezes Wigier:

Kto wystąpi w barwach Wigier? Przede wszystkich młodzi zawodnicy, na których opłacenie klub będzie mógł sobie pozwolić i być może kilku piłkarzy nieco bardziej doświadczonych. Piłkarze, jakich do tej pory oglądaliśmy w biało-niebieskich barwach poszukują nowych klubów i rozwiązują umowy z Wigrami. Jak zapowiedzieli wiceprezesi suwalskich Wigier – ten tydzień ma być kluczowy dla poszukiwań składu i nowego trenera. Mecz z Motorem Lublin był kluczowy dla Wigier – przegrana, co sugerowaliśmy w artykule, mogła mieć i okazało się, że miała wpływ na sytuację i decyzje dotyczące przyszłości biało-niebieskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wigry Suwałki awansowały do III ligi! Wygrana w Szepietowie w ostatniej kolejce

Wigry Suwałki w ciągu trzech dni osiągnęły dualny sukces....

Mecz marzeń – Wigry triumfują w wojewódzkim Pucharze Polski

Zamiast dziewięćdziesięciu minut gry – sto dwadzieścia! Wtorkowy (12...

Dużo wydarzeń w tym tygodniu

Koncerty - również młodzieżowe i gospel, spotkania, gra miejska,...

Kiepska pogoda, piękna wygrana. Wigry Suwałki – Wissa Szczuczyn 5:0

W deszczową niedzielę przyszło grać piłkarzom suwalskich Wigier. Zaczęło...