Wojskowe Centrum Rekrutacji w Suwałkach zaprasza ochotników do udziału w szkoleniach w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa  to całkowita nowość. Została wprowadzona wraz z wejściem w życie Ustawy o obronie Ojczyzny, zastępując dotychczasową służbę przygotowawczą. Osoby, które ją odbędą,  mogą ubiegać się o powołanie do zawodowej służby wojskowej, a także uzyskają pierwszeństwo w zatrudnieniu w urzędach administracji publicznej, co stanowi dużą zachętę. Tylko w pierwszym turnusie do służby zostało powołanych ponad 800 ochotników.

Z oferty może skorzystać każdy. Wystarczy złożyć wniosek do dowolnie wybranego szefa wojskowego centrum rekrutacji. Aby wziąć udział w szkoleniu, ochotnik musi spełnić kilka warunków: m.in. mieć ukończone 18 lat, posiadać wykształcenie co najmniej podstawowe oraz odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną.

Na czas zbliżającej się przerwy wakacyjnej zaplanowano dwa turnusy powołań do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Pierwszy rozpoczyna się już 4 lipca, natomiast drugi – 1 sierpnia. Szkolenie trwa tylko 28 dni. W tym czasie ochotnicy mają zagwarantowane zakwaterowanie I wyżywienie. Ponadto, mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu 4560 zł brutto.

Turnusy wakacyjne mogą zainteresować w szczególności uczniów i studentów, którzy mają teraz możliwość odbycia szkoleń podczas przerwy w nauce.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, kandydat będzie mógł wybrać pomiędzy 11-miesięcznym szkoleniem specjalistycznym, terytorialną służbą wojskową a aktywną rezerwą.

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Wojskowego Centrum Rekrutacji w Suwałkach przy ul. Wojska Polskiego 21a  oraz pod numerem tel. 261 347 357.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj