Reklama

Kolejne pieniądze popłyną do Zelwy i Augustowa

Data:

- Reklama -

W miejscowości Zelwa powstanie plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Z kolei w Augustowie doczekają się realizacji dwa projekty wspierające osoby w poszukiwaniu pracy.

W Zelwie zostaną również zamontowane lampy oświetleniowe, stojaki na rowery, stoły. Projekt zgłoszony do „Suwalsko – Sejneńskiej” Lokalnej Grupy Działania pochłonie ponad 230 tys. zł, dotacja wynosi 170 tys. zł.

Z kolei na terenie miasta i gminy Augustów oraz gminy Płaska zostaną zrealizowane projekty zgłoszone przez Forum Rozwoju Regionalnego Polska Wschodnia i Stowarzyszenie Wiejskie „Po drabinie”. Oba z nich zrealizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Augustowie.

W ramach przyznanych dotacji, wynoszącej łącznie blisko 760 tys. zł, przewidziano działania związane ze społeczną integracją ludzi w trudnej sytuacji m.in. warsztaty, kursy, szkolenia, inicjatywy społeczne, wsparcie pracowników socjalnych. Planowane są też: staże zawodowe, poradnictwo indywidualne, wsparcie doradcy zawodowego, mentora i brokera rynku pracy. Udział w projektach i ich zakres będzie ustalany indywidualnie z każdym z uczestników. Pomoc ma uzyskać 80 osób.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Karatecy wystartują na Mistrzostwach Europy

W niedzielę, 2 października w Radzyminie odbył się turniej...

Szpital zakończył realizację COVID-owego projektu

Ponad pół miliona euro trafiło na konto Szpitala Wojewódzkiego...

Ćwierć miliona kilometrów pokonały rowery miejskie

W tym sezonie na ścieżkach rowerowych i ulicach jeździły...

Wody odbicia. O tradycjach z wodą związanych

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ulicznej “Engram” realizuje projekt “Wody odbicia”....
%d bloggers like this: