Reklama

Młodzież domaga się „swojej” muzyki

Data:

- Reklama -

Kto pamięta koncerty w PTTK-u, MDK-u, na hali OSiR, czy w „Kominie”, na pewno zrozumie, o co chodzi młodym ludziom w ich wystąpieniu. Głosem 1600 młodych mieszkańców miasta zostali Piotr Wasilewski, Piotr Rydzewski, Grzegorz i Damian Izbiccy. Potrzebę zauważenie potrzeb młodych suwalczan potwierdziło nawet „Badanie wizerunkowe Suwałk”.

Na zdj. głównym Kizo – źródło: oficjalny fanpage

Od lat słyszymy, że Suwałki są szybko starzejącym się miastem, a to w demografii źle wróży. Młodzi ludzi wyjeżdżają i niezbyt chętnie chcą wracać, ponieważ – ich zdaniem – Suwałki nie mają interesującej oferty w zakresie zatrudnienia, kultury i sportu. To może dziwić, ponieważ co roku ogromne pieniądze przeznaczane są na te dwa ostatnie obszary. Dobra płaca to osobny segment życia, związany z wieloma czynnikami – głównie centralnymi, na co samorząd ma niewielki wpływ. Ma natomiast wpływ na muzykę, która brzmi w plenerze i sali koncertowej Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz w wielu innych miejscach. A ta podobno młodym ludziom nie odpowiada i dlatego wspomniani autorzy pisma postanowili wystosować do prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza pewną prośbę. Młodzież sugeruje, że w mieście dobrze by było usłyszeć Kizo oraz Sanah. Pismo dotyczące muzyki trafiło również do dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury, Ignacego Ołowia i przewodniczącego Rady Miejskiej w Suwałkach, Zdzisława Przełomca.

– W ostatnich tygodniach otrzymujemy wiele wiadomości od młodych suwalczan, którzy skarżą się na ubogą ofertę wydarzeń kulturalnych, przede wszystkim koncertów skierowanych do młodszej grupy wiekowej. Mieszkańcy zauważają, że oferta koncertowa miasta jest zwrócona do starszych odbiorców oraz wielokrotnie zapraszane są te same gwiazdy (jak np. Enej – przyp. redakcji na podstawie treści pisma). Cieszymy się i twierdzimy, że wydarzenia dla starszych mieszkańców powinny mieć miejsce, jednak młodzi suwalczanie też są pełnoprawnymi mieszkańcami Suwałk i dlatego wnioskujemy, aby władze miasta na czele z Panem Prezydentem pamiętały o wszystkich suwalczanach i urozmaicały ofertę kulturalną, która będzie skierowana w różne gusta i do różnych grup wiekowych – apelują autorzy wniosku.

W mieście funkcjonuje Młodzieżowa Rada Miejska, która – jak się okazuje – nie była w stanie przeforsować swoich propozycji z obszaru muzyki. Powodem były pieniądze – o czym zresztą wspominał w marcu br. dr Ignacy Ołów, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury w wywiadzie z naszym portalem. 

O reakcji na pismo ze strony odbiorców na pewno poinformujemy.

Wiemy, że nie każdy chce zabierać głos publicznie, ale gdybyście Państwo chcieli podzielić się swoimi przemyśleniami, zapraszamy do kontaktu: redakcja@niebywalesuwalki.pl

Nasz Facebook – https://www.facebook.com/NiebywaleSuwalki

7 KOMENTARZE

 1. Dajcie spokój, znam młodych ludzi, którzy „chcieli” zrobić KONKRETNY kurs w Suwałkach np. kurs zawodowy mechanik, blacharz, lakiernik… i co? i nic. TAKIEJ I INNEJ OFERTY NIE MA! Ambitna osoba z tego miasta ZMUSZONA JEST wyjechać.

 2. Sanah – Ok, rozumiem ale Kizo? Jeśli są u nas jego najwierniejsi fani to zawsze można na jego koncert pojechać do większego miasta. W sumie pewnie on sam nie chciałby tu przyjechać bo zauważcie że gra koncerty w większych miastach. Jego muzyka jest bardzo degenerująca dla młodych ( i tak jestem słuchaczem rapu od przeszło 20 lat i słucham wszystkiego i wszystkich ale segreguje to na coś wartego uwagi i z sensownym tekstem i na nic nie warte badziewo pisane w 5 minut na kolanie). Cytując Pana Kizo :
  ” Z rana dupeczka naga taki mam widok
  Testosteron z kokainą się zgadza libido
  Nie myśl, że inni raperzy w Polsce też tak żyją
  Że Inni raperzy w lusterkach widzą Fiaty Stilo
  Bo inni raperzy na ulicy giną
  Szacun dla tych co dzięki dealom żyją, nic nie mówią glinom
  Steki trzeba kroić, pliki weź to policz, dupę zadowolić, a sny trzeba gonić „. Dno dno dno. Żaden radny się nie zgodzi żebym na miejskim koncercie ktoś walił takie teksty… Artyści sami sobie robią pod górkę pisząc takie gówna i wolą grać na prywatnych eventach za grube siano niż na miejskich imprezach. Dziękuję za uwagę – hejt za 3.2.1.

  • Kizo?
   Masakra, ktoś słucha takiego ścierwa? Raczej nie w Suwałkach.

   Zapraszamy serdecznie Kaśkę Sochacką i Darię ze Śląska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Gwiazdy ze świata i polski akcent na koniec. Piątkowe koncerty 17. SBF

Malkontenci narzekający, że festiwal bluesowy zmierza w złą stronę...

Sukces Agaty Obuchowskiej z Art VOICE w Hiszpanii

Agata Obuchowska, utalentowana uczestniczka zajęć w studiu piosenki Art...

W lipcu 5. edycja Festiwalu „Wigrosfera”. Gwiazdą wydarzenia będzie fiński zespół Ensemble Gamut!

Festiwal "Wigrosfera" to wyjątkowe wydarzenie, które łączy muzykę z...