Reklama

Pod naszym patronatem: Wracają pisarze, reportażyści i podróżnicy. To kolejna edycja Festiwalu Literackiego „Patrząc na Wschód”

Data:

- Reklama -

A dla tych, którym zawsze mało wrażeń, organizatorzy w tym roku zapewnili niespodziankę. Festiwal Literacki „Patrząc na Wschód” – oprócz tradycyjnie Budy Ruskiej – będzie mieć jeszcze jedną lokalizację, Suwałki.

Zanim główna część zaplanowanego programu przeniesie się do Budy Ruskiej, gdzie znajduje się jedyne w Polsce Muzeum Mongolii – na zdj. w Muzeum Piotr Malczewski, jeden z organizatorów wydarzenia – to przedsmak Festiwalu Literackiego zaserwuje nam Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Już 10 sierpnia odbędzie się pierwsze z pięciu zaplanowanych spotkań – z Grzegorzem Kasdepke.

10 SIERPNIA (ŚRODA)

godz. 16.00 spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, dla dzieci przede wszystkim, ale dla dorosłych także.

16 SIERPNIA (WTOREK)

godz. 16.00 Solidarni z Ukrainą: spotkanie z Jędrzejem Morawieckim wokół książki Szuga. Krajobraz po imperium.

godz. 17.30 spotkanie z Jackiem Milewskim wokół książek Chyba za nami nie traficie i Dym się rozwiewa, i opowieść o Romach.

17 SIERPNIA (ŚRODA)

godz. 16.00 Solidarni z Ukrainą: spotkanie z Piotrem Brysaczem wokół książki Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie.

godz. 17.30 spotkanie z Martą Konek wokół książki Z głową w ulach. Opowieści o pszczołach z Krajny miodem płynącej i opowieść o świecie pszczół.

Festiwal Literacki „Patrząc na Wschód” w Budzie Ruskiej odbędzie się w terminie 11-14 sierpnia. Wśród zaproszonych gości znaleźli się w tym roku również: Wojciech Jagielski, Zofia Piłasiewicz, Krystyna Kurczab-Redlich, Adam Zbyryt, Paweł Średziński, Adam Robiński, Maciej Cmoch, Krzysztof Snarski, Leon Tarasewicz (szczegóły na plakacie poniżej).

Każdy dzień festiwalu rozpoczyna wolna godzina przeznaczona na czytanie nad brzegiem rzeki Czarnej Hańczy, a dla rannych ptaszków specjalnie w piątek, 12 sierpnia o godz. 5.30 – odbędzie się spacer ornitologiczny z Jackiem Karczewskim. Dodatkowo, organizatorzy „Patrząc na Wschód” zapraszają i starszych, i młodszych na warsztaty przyrodnicze oraz spacery edukacyjne. W sobotę, 13 sierpnia dzień zamknie (godz. 21.00) wieczór wspomnień Andrzeja Strumiłły, artysty – sąsiada z Maćkowej Rudy, gdzie obecnie działa galeria prezentująca w sezonie jego obrazy, rysunki i grafiki, w której realizowane są pokazy filmowe, a także odbywają się też spotkania tematyczne oraz autorskie – więcej można znaleźć w naszym kalendarzu.

Festiwal Literacki „Patrząc na Wschód” w Suwałkach i Budzie Ruskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Jesienią duża wystawa sztuki ludowej

Dr Krzysztof Snarski, kustosz z Muzeum Okręgowego w Suwałkach,...

Piotr Malczewski odznaczony przez przez Prezydenta Mongolii

W świecie kultury i sztuki, ale też działań społecznych...

Rekord aukcyjny artysty z Podlasia

Leon Tarasewicz to jeden z najważniejszych współczesnych polskich artystów....

Trwa zrzutka na 10. edycję Festiwalu Literackiego Patrząc na Wschód w Budzie Ruskiej

Przez ostatnie lata wiejski festiwal literacki Patrząc na Wschód...