Reklama

Zaśpiewać Mickiewicza – nietuzinkowy konkurs suwalskiej Biblioteki Publicznej

Data:

- Reklama -

Wakacje na półmetku, zatem raczej o szkole jeszcze nie myślimy, a tu bibliotekarze zachęcają wszystkich do pochylenia się nad twórczością Mickiewicza. Bez obaw – czas kanikuły zobowiązuje, będzie to zatem zadanie, z którego uczestnicy wywiążą się – nomen omen – śpiewająco! Okazja ku temu jest wyjątkowo – wszak dwieście lat temu, od wydania „Ballad i romansów”, rozpoczął się wielki przewrót w polskiej literaturze, kulturze, sztuce. To właśnie rok 1822 jest uważany za początek polskiego romantyzmu, zatem trzeci konkurs na piosenkę ogłoszony przez suwalską Bibliotekę Publiczną twórczości wieszcza dotyczy.

Dwie poprzednie edycje okazały się sukcesem – uczestnicy pierwszego konkursu wyśpiewali utwory Danuty Wawiłow i Natalii Usenko. Potem na muzyczny warsztat wzięto wiersze Marii Konopnickiej. Tym razem, jak mówią sami bibliotekarze, zadanie jest nie lada – utwory z tomu „Ballady i romanse” są dłuższe, tematyka nieco mroczna, wplótł autor elementy fantastyczne, nadprzyrodzone, jest zbrodnia, dramatyczne wydarzenia… Organizatorzy uspokajają – można wybrać fragment tekstu, jeśli sami nie czujemy się na siłach, to zadania podjąć się możemy w większej grupie – z bliskimi czy znajomymi. Nie trzeba też specjalistycznego sprzętu, nagrania na dyktafon wystarczą. Udział wziąć mogą wszystkie chętne osoby, niezależnie od wieku.

Jeśli zatem szukacie inspirującego zajęcia na wakacyjne dni, to zajrzyjcie na stronę Biblioteki Publicznej, by poznać szczegóły konkursu „Od Świtezi do Wigier”. Czasu jest jeszcze niemało, bo swoje kompozycje przesyłać można do 30 września 2022 roku. Uczestnicy mogą liczyć na pomoc i wsparcie wyjątkowej artystki – Mary Rumi poprowadzi 27 sierpnia warsztaty w suwalskiej bibliotece.

Bibliotekarze zachęcają do udziału w konkursie – uczestnicy otrzymają upominki, a zwycięskie kompozycje będą w różnorodny sposób promowane, znajdą się także na płycie. No i jeszcze nie można nie wspomnieć o wartości dodanej – sposobności do obcowania z wybitnymi tekstami literackimi.

Szczegóły przedsięwzięcia znaleźć można na stronie Biblioteki Publicznej.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kup bilety, dostaniesz voucher do Planetarium Kopernika

Biblioteka Publiczna w Suwałkach - SOWA oraz Centrum Nauki...

Zabierz dziecko do biblioteki, odbierz wyprawkę małego czytelnika

Zabierz dziecko do biblioteki i odbierz książkę w prezencie....

Free jazz, film, rozmowa…

Ponownie zaglądamy do naszego kalendarza, by sprawdzić, co się...

W „Smykałce” o filmach. Rozpoczął działalność DKF dla najmłodszych

We wrześniu placówki kultury zapraszają na kontynuację ulubionych zajęć,...
%d bloggers like this: