Zawodniczki MTB Suwałki na podium

7 sierpnia odbyła się kolejna edycja cyklu Maratony Kresowe 2022. Tym razem kolarze ścigali się w Puszczy Białowieskiej. Gospodarzem zawodów była Narewka. „Kraina Żubra” została zdominowana przez zawodniczki MTB Suwałki. Wystartowało ich pięć i wszystkie wywalczyły miejsca na podium.

Źródło: Dariusz Tasior, MTB Suwałki

Ewelina Gościńska była dekorowana dwukrotnie. Wygrywając swoją kategorię wiekową (1 miejsce w kategorii Kobiety 30-39 lat) wywalczyła również 2 miejsce w klasyfikacji OPEN dystansu Półmaraton. Małgorzata Walendzewicz zajęła 1 miejsce w kategorii Kobiety Hobby dystans FIT; Zofia Rowińska – 2 miejsce w kategorii Kobiety 14-18 lat; Justyna Balcer – 3 miejsce w kategorii Kobiety 30-39 lat; Maria Czokajło – 3 miejsce w kategorii Kobiety 40-99 lat.

W męskiej rywalizacji kolejne medale dla MTB Suwałki wywalczyli: Mikołaj Szeliga – 1 miejsce w kategorii Mężczyźni 14 -18 lat, a zarazem 3 miejsce w klasyfikacji OPEN; Antoni Wińcza – 2 miejsce w kategorii mężczyźni 50-59 lat; Andrzej Bąkała – 3 miejsce w kategorii Mężczyźni 60-69 lat.

Z kolei na dystansie Fit bardzo udanie zaprezentowali się nasi młodzicy: Filip Chmielewski, Wiktor Jacewicz, Antoni Kozłowski i Brajan Bogdan w klasyfikacji drużynowej wywalczyli 2 miejsce.

Do końca sezonu pozostały jeszcze 4 starty w cyklu Maratonów Kresowych. Kolejne zawody odbędą się28 sierpnia w Supraślu. Zapraszamy.