Reklama

Film o Annie Przybylskiej wkrótce w Cinema Lumiere

Data:

- Reklama -

Od 7 października w Cinema Lumiere w Suwałkach będzie można obejrzeć film „Ania” w reżyserii Krystiana Kuczkowskiego i Michała Bandurskiego – również autorów scenariusza.

Pełnometrażowy film dokumentalny „ANIA” prezentuje wywiady oraz niepublikowane dotąd materiały z prywatnych archiwów, dzięki którym można zobaczyć portret kobiety utrzymującej równowagę pomiędzy publicznym życiem zawodowym a życiem rodzinnym. Wspólne chwile z Anną Przybylską wspominać będą m.in.: jej partner Jarosław Bieniuk, córka Oliwia, mama oraz siostra aktorki. Nie zabraknie opowieści związanych z jej życiem i karierą we wspomnieniach reżysera Radosława Piwowarskiego oraz wielu aktorów: Katarzyny Bujakiewicz, Szymona Bobrowskiego, Anny Dereszowskiej, Jana Englerta, Pawła Małaszyńskiego, Andrzeja Piasecznego, Pawła Wawrzeckiego, Michała Żebrowskiego oraz innych.

Widzowie pokochali Annę Przybylską za jej rolę w serialu TVP „Złotopolscy”, gdzie na początku swojej kariery wcielała się w rolę uroczej sierżant policji – Marylki. W filmie fabularnym zadebiutowała w roli Suczki w „Ciemnej stronie Wenus” Radosława Piwowarskiego (premiera 2008). W roku 1999 zagrała Julię w serialu „Lot 001”, a w 2001 premierę z jej udziałem miał film „Sezon na leszcza” (reż. Bogusław Linda). W 2002 zagrała u Marka Koterskiego w „Dniu świra” oraz w „Karierze Nikosia Dyzmy” Jacka Bromskiego. Oprócz „Złotopolskich”, aktorka występowała także w serialu komediowym „Daleko od noszy” (2003-2010). W 2008 roku premierę miał film pt. „Lekcje pana Kuki” w reżyserii Dariusza Gajewskiego, w którym zagrała główną rolę żeńską (nominacja do Złotej Kaczki). W tym samym okresie wystąpiła także w polsko-francuskiej produkcji „Limousine” i kilku odcinkach serialu „39 i pół”. Rok 2009 to role w filmach „At the Zoo” i „Złoty środek” w reżyserii Olafa Lubaszenki (nominacja do Złotej Kaczki) oraz serialu „Synowie”. Dzięki swojej osobowości, postaciom, które kreowała na ekranie, Ania zyskała ogromną sympatię zarówno widzów, jak i mediów. W 2013 roku otrzymała tytuł „Kobiety Dekady Glamour” przyznany przez miesięcznik „Glamour”, a w 2014 została „Najpiękniejszą Polką 2013” w plebiscycie Viva! Najpiękniejsi. Jej uroda i popularność przyczyniły się do tego, że w latach 2004–2013 była ambasadorką kosmetyków marki Astor w Polsce, a od 2006 jako pierwsza w historii Polka, w całej Europie. Ostatnim filmem Anny Przybylskiej był „Bilet na Księżyc” z 2013 roku w reżyserii Jacka Bromskiego, w którym oczarowała widzów rolą tancerki Haliny „Roksany”. Aktorka zmarła na raka trzustki 5 października 2014 roku.

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na wybrany przez siebie pokaz filmu ANIA w Cinema Lumiere. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy do 4 października do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: W jakiej formie w przestrzeni publicznej w kilku miastach została uhonorowana aktorka Anna Przybylska?

Bilety wygrywają: Olga Kozioł i Anna Grzelak.

1 KOMENTARZ

  1. Byłam na filmie w dniu premiery, piękny dokument, pokazuje jak przewrotne może być zycie niezaleznie od tego czy mamy pieniadze czy nie. Generalnie w filmie pokazane jest sporo fajnych rzeczy, przykładowo jak Ania łączyła ludzi 🙂 Do dzisiaj jej przyjaciele wypowaidają się o niej z szacunkiem i za nią tęsknia… Ah to trzeba obejrzeć !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Pierwszy dzień mojego życia” – najnowszy film Paola Genovese w Cinema Lumiere w Suwałkach

Cinema Lumiere w Suwałkach kontynuuje swoją popularną serię "Kino...

W tym tygodniu…

Przed nami zapusty ze "Starszakami", warsztaty, pokazy filmowe i...

„Duchy Inisherin” wkrótce w Cinema Lumiere

"Duchy Inisherin" to najnowszy film Martina McDonagha, który wcielił...

„Patrz, jak kręcą” w Kinie konesera

Reżyser Tom George bierze na warsztat opowieść kryminalną -...