Reklama

Polsko-litewski projekt promuje „dializy gościnne”

Data:

- Reklama -

Zakup sprzętu, modernizacja oddziału nefrologii, szkolenia medyczne, konferencja i akcja informacyjna to efekty projektu transgranicznego „Bezpieczne dializy bez granic”, realizowanego przez Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach i Szpital Okręgowy w Olicie. Dzięki współpracy suwalska placówka pozyskała prawie pół miliona euro.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Program Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska na lata 2014 – 2020.  Dzięki pozyskanym środkom (463 866,72 euro) w Szpitalu w Suwałkach został zmodernizowany Oddział Nefrologii ze Stacją Dializ i doposażony w sprzęt medyczny (laser holmowy, aparaty do hemodializy, fotele do dializ, USG, defibrylator, pompy infuzyjne, pulsoksymetry, kardiomonitor, EKG, myjnię dezynfektor, itd.) meble medyczne i socjalne.

Wymierne efekty transgranicznego działania to także specjalistyczne szkolenia medyczne w zakresie użytkowania lasera holmowego oraz USG w diagnostyce chorób układu moczowego. Dodatkowa inicjatywa to propagowanie mobilności osób dializowanych, czyli pokazanie im, że konieczność dializowania nie oznacza przywiązania tych osób do jednej stacji dializ. Istnieje możliwość korzystania z tzw. „dializ gościnnych” – w Polsce i na terenie Unii Europejskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Szpital z dotacją na ochronę przeciwpożarową

Kwot blisko 2 milionów złotych zostanie przekazana Szpitalowi Wojewódzkiemu...

Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. Komisja w szpitalu

Od dzisiaj do prawie końca kwietnia (I termin) w...

Aptekarze nie chcą pełnić całodobowych dyżurów. Liczą na szpital i samorząd

W suwalskim Ratuszu odbyło się spotkanie z udziałem zastępcy...

Oddział zmodernizowany, za pół roku zacznie funkcjonować

Modernizacja Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej i...