Reklama

Z regionu: Podlaska łuczniczka II wicemistrzynią Europy

Data:

- Reklama -

W dniach 22-25 września 2022 we Francji, w Domaine de Gauchoux rozegrane zostały Mistrzostwa Europy w Łucznictwie Konnym. Podlaski klub AMM Archery wysłał na nie dwójkę zawodników – doświadczoną i wielokrotną medalistkę Annę Sokólską oraz aktualnego Mistrza Polski juniorów Jacka Sanczenko. Dołączyli oni do pięcioosobowej kadry polskiej, reprezentując nie tylko kraj, ale i województwo podlaskie.

Anna Sokólska pierwsze trzy konkurencje pojechała na wysokim, bardzo dobrym poziomie (m.in. zdobywając pierwsze miejsce w konkurencji Raid235 i trzecie w Hunt Track). W finale, niestety nastąpił chwilowy spadek formy i w ostatecznym rozrachunku podlaska mistrzyni zajęła trzecie miejsce oraz zdobyła tytuł II wicemistrzyni Europy. Po medalach z mistrzostw Polski i świata to pierwszy krążek Ani z europejskich czempionatów. Jak powiedziała zaraz po finałach na Instagramie, w story: „Mam duży niedosyt, jest we mnie sportowa złość, było naprawdę blisko, ale niestety w niedzielę zabrakło odrobinę więcej koncentracji i popełniłam jeden techniczny błąd. Jednak to mobilizuje mnie do jeszcze cięższych treningów. No i jestem bardzo szczęśliwa z wyników moich podopiecznych”.

Dla najmłodszego uczestnika mistrzostw, Jacka Sanczenko były to pierwsze zawody o tak wysokiej randze. Utalentowany trzynastolatek ostatecznie zajął dziewiąte miejsce i bez wątpienia jest to dla niego duże osiągnięcie. „We Francji konkurował ze starszymi o kilka lat, bardziej utytułowanymi zawodnikami, na medale przyjdzie jeszcze czas – mówi o swoim wychowanku Anna Sokólska. Z Francji Jacek przywozi masę cennych doświadczeń”.

Na Mistrzostwach Europy punktowali także pozostali polscy zawodnicy – doświadczony Wojtek Osiecki, w kategorii Masters zdobył złoty medal, Natalia Koprowska w klasyfikacji generalne była dziewiąta, a Mateusz Szymański dwunasty. Medalowe zdobycze Ani i Wojtka i punkty pozostałych zawodników dały Polsce srebro w klasyfikacji drużynowej.

Kadra wraca z mistrzostw z tarczą, z cennymi wnioskami na przyszłość, a na niektórych już w najbliższy weekend czeka kolejne wyzwanie: 4th World Nomad Games w Turcji. Należy też wspomnieć o zawodniczce klubu AMM Archery, pochodzącej z Finlandii Anni Jauhiainen, mocno związanej z podlaskim łucznictwem konnym – kilka razy w roku Anni trenuje w stajni AMM Archery zlokalizowanej na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Zdolna i pracowita zawodniczka z Finlandii tym razem była lepsza od swojej trener Anny Sokólskie i wraca z Francji ze srebrnym medalem oraz tytułem wicemistrzyni Europy.

Fot. źródło: AMM Archery

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Z regionu: Podlascy łucznicy na podium

Za nami I Turniej Łucznictwa Konnego - Złota Strzała,...

Z regionu: Złoto, trzy srebra i brąz łuczniczki

Złoto, trzy srebra i brąz, to dorobek Anny Sokólskiej,...

Z regionu: Anna Sokólska czwarta na I Mistrzostwa Świata w Łucznictwie konnym

Na zakończonych przed godziną I Mistrzostwach Świata w Łucznictwie...

Z regionu: Łuczniczka konna z Białegostoku złotą medalistką w Japonii

Anna Sokólska wygrała międzynarodowe zawody rozegrane w dniach 14–15...