Za nami pierwszy dzień XIII Memoriału im. Józefa Gajewskiego

Data:

Schyłek lata to tradycyjnie czas, gdy w suwalscy fani siatkówki mogą liczyć na sporą dawkę sportowych emocji, a to za sprawą Memoriału im. Józefa Gajewskiego. Jego trzynasta edycja zaplanowana została na połowę września, we czwartek (15 września) rozegrane zostały dwa mecze, odbyło się też uroczyste otwarcie imprezy.

Nowy sezon to spore zmiany w zespole Ślepska. Sporo graczy odeszło, pojawili się nowi. Niektórzy byli zawodnicy biało-niebieskich zaprezentowali się podczas pierwszego spotkania. Gdańsk Trefl, w którym obecnie gra Bartłomiej Bołądź, zmierzył się z Czarnymi Radom. Do tej ostatniej drużyny trafił Piotr Łukasik, tu gra także Sebastian Warda, który w Ślepsku występował w sezonie 2020/21.

15 IX 2022; Suwałki Arena; XIII Memoriał Gajewskiego; Trefl Gdańsk – Cerrad Enea Czarni Radom; Bartłomiej Bołądź
© 2022 Wojciech Otłowski
15 IX 2022; Suwałki Arena; XIII Memoriał Gajewskiego; Trefl Gdańsk – Cerrad Enea Czarni Radom; Piotr Łukasik

Z nowych zawodników suwalskiego klubu największe zainteresowanie publiczności wzbudzali: Argentyńczyk Matias Sanchez, Sebr Miran Kujundžić oraz Bartosz Filipiak.

15 IX 2022; Suwałki Arena; XIII Memoriał Gajewskiego. Matias Sanchez
15 IX 2022; Suwałki Arena; XIII Memoriał Gajewskiego; Ślepsk Malow Suwałki – AZS Indykpol Olsztyn;; Miran Kujundžić
15 IX 2022; Suwałki Arena; XIII Memoriał Gajewskiego; Ślepsk Malow Suwałki – AZS Indykpol Olsztyn; Bartosz Filipiak

Czterosetowy mecz wyłonił pierwszą drużynę, która zagra o zwycięstwo w memoriale. Skuteczniejsi okazali się zawodnicy Trefla. W drugim i czwartym secie pokonali rywali do 14 i do 15. MVP tego spotkania został przyjmujący Gdańskich Lwów, Jan Martinez Franchi.

Kolejnym punktem sportowego wieczoru w Suwałki Arena było uroczyste rozpoczęcie XIII Memoriału im. Józefa Gajewskiego. Głos zabrał prezydent, Czesław Renkiewicz. „Czeka nas olbrzymie widowisko, wspaniałe emocje” – powiedział, zapewnił także o wsparciu miasta dla tej tak lubianej i cenionej dziedziny sportu:

15 IX 2022; Suwałki Arena; XIII Memoriał Gajewskiego; Czesław Renkiewicz

Symbolicznego otwarcia dokonał syn zmarłego prezydenta, Tomasz Gajewski:

15 IX 2022; Suwałki Arena; XIII Memoriał Gajewskiego. Tomasz Gajewski

Z małym opóźnieniem w stosunku do planowanego harmonogramu rozpoczęło się drugie spotkanie, czyli mecz gospodarzy z Indykpolem Olsztyn. Wierni kibice od razu zauważyć mogli spore zmiany w drużynie biało-niebieskich. Początek spotkania był bardzo pomyślny, biało-niebiescy podwoili nawet wynik przeciwników (12:6), ale tej przewagi nie udało się, niestety, utrzymać. W premierowej partii goście zwyciężyli (22:25), wynik kolejnej to 23:25, ostatnia, choć grana na przewagi, także padła łupem Indykpolu (27:29), zatem suwalczanie zagrają jutro z Cerradem Enea o trzecie miejsce. Spotkanie zaplanowano na 17:30, finał rozpocznie się po uhonorowaniu zwycięzców tego pierwszego meczu.

W przerwie czwartkowego spotkania gospodarzy z Indykpolem zaprezentowali się młodzi adepci Studia Tańca Radość doskonalący swoje umiejętności w Suwalskim Ośrodku Kultury pod kierownictwem Iryny Popovej.