Karatecy wystartują na Mistrzostwach Europy

W niedzielę, 2 października w Radzyminie odbył się turniej karate – Otwarty Klubowy Grand Prix Mazowsza Kyokushin. W zawodach wystartowało 164 zawodników z 24 klubów. Dobre miejsca zajęli reprezentanci Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin.

Zawody były startem sprawdzającym zawodników, którzy są właśnie w trakcie przygotowań do Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 4-5 listopada w Sofii. Z trójki zakwalifikowanych zawodników z Suwałk na zawody pojechali bracia – Tomasz i Kacper Kluczyńscy. Tomek w kata drużynowym zajął I miejsce, wraz z  Zuzanną Ludziejewską i Filipem Lenkiewiczem z Radzymina, z którymi w tej konkurencji wystartuje w Bułgarii. Dodatkowo dołożył III miejsce w kumite młodzieżowców do 70 kg, w tej kategorii wiekowej z racji ukończenia 18 lat wystartował po raz pierwszy. Jego młodszy brat, Kacper wystartował w kumite kadetów do 65 kg i także zajął III miejsce. Kacper w tej samej kategorii wystartuje w Sofii na ME.