Reklama

Nie żyje Marian Murawski

Data:

- Reklama -

W poniedziałek, 17 października w wieku 90 lat zmarł Marian Murawski. To zasłużony artysta, malarz, ilustrator z Suwalszczyzny. Laureat nagrody Prezydenta Suwałk – Włóczni Jaćwingów.

Marian Murawski urodził się w 1932 roku w Podleszczewie koło Suwałk. W 1960 roku ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Jego prace gościły na największych wystawach malarskich, między innymi w Paryżu, Moskwie, Tokyo, Sao Paulo czy Nowym Jorku. Był laureatem wielu nagród i wyróżnień w kraju i za granicą. W 2008 roku otrzymał nagrodę prezydenta Suwałk – Włócznię Jaćwingów, za twórczość w dziedzinie sztuki. Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia w pracy twórczej oraz medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

W marcu świętował 90. urodziny.

Pogrzebowa msza święta odbędzie się we wtorek, 25 października 2022 o godzinie 11:00 w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach w Warszawie, po czym nastąpi odprowadzenie na miejscowy cmentarz, do grobu rodzinnego.

Władze Miasta Suwałki na czele z Czesławem Renkiewiczem, Prezydentem Suwałk oraz Zdzisławem Przełomcem, Przewodniczącym Rady Miejskiej składają wyrazy wsparcia pogrążonej w smutku rodzinie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W tym tygodniu – moc wydarzeń

Im bliżej weekendu, tym więcej propozycji - w tym...

W piątek finisaż wystawy malarstwa i rysunku „Pole sztuki”

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na finisaż wystawy malarstwa i...

Marian Murawski pośmiertnie: Wystawa „Pole sztuki” w Starej Łaźni w Suwałkach

Galeria Sztuki Stara Łaźnia w Suwałkach od soboty, 5...

Film, fotografia, muzyka, literatura – sierpień kulturalnie

Przed nami różnorodne wydarzenia kulturalne, sportowe i rekreacyjne, które...