Wzruszające, zachwycające, łączące pokolenia utwory z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego zabrzmiały w piątkowy (14 października) wieczór w SOK-u podczas koncertu „Lubię wracać tam, gdzie byłem…” otwierającego kolejny – 16. sezon artystyczny Suwalskiej Orkiestry Kameralnej.
Niemal osiem lat temu wystąpił w Suwalskim Ośrodku Kultury mistrz skrzypiec i trąbki, wokalista i kompozytor, uwielbiany i entuzjastycznie przyjmowany przez fanów Zbigniew Wodecki. Szkoda, że podczas tego występu nie towarzyszył mu zespół Mitch&Mitch, którego interpretacje utworów z debiutanckiego albumu artysty wywołały drugą falę wielkiej popularności Wodeckiego.

© W. Otłowski
Piątkowy koncert był hołdem złożonym zmarłemu przed pięcioma laty artyście, ale w przypadku takich osobowości muzycznych nie można mówić o odkurzaniu ich twórczości. Te piosenki wciąż żyją, są doskonale znane, już pierwsze takty wywołują gorące brawa. Zatem choć Mistrza na scenie już nie było, to była jego muzyka, a wykonania trojga artystów – Natalii Winnik (mezzosopranistki), Jakuba Milewskiego (współtwórcy „Kantaty o Suwałkach”) oraz Marcina Jajkiewicza (charyzmatycznego aktora i wokalisty), którzy z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej wykonali utwory Zbigniewa Wodeckiego w aranżacjach Artura Grudzińskiego dostarczyły mnóstwa wrażeń i emocji.
Koncert prowadziła Dorota Skłodowska, która nie tylko zapowiadała kolejne utwory, ale też budowała klimat wieczoru przywoływaniem intrygujących dykteryjek o Mistrzu:

© 2022 Wojciech Otłowski
Szczycący się znajomością ze Zbigniewem Wodeckim Marcin Jajkiewicz również przywołał anegdotę Mistrza dotyczącą:

© 2022 Wojciech Otłowski
Tego wieczora zabrzmiały ballady i nieco żywsze utwory, piosenki liryczne i bardziej energetyczne. Entuzjazm publiczności wywołały niezwykle popularne „Chałupy welcome to” oraz „Pszczółka Maja”, którą artyści wykonali także na bis.
Program piątkowego koncertu:
„Zacznij od Bacha” – Jakub Milewski
„Nad wszystko uśmiech twój” – Natalia Winnik
„Izolda” – Marcin Jajkiewicz
„Z tobą chcę oglądać świat” – Natalia Winnik, Marcin Jajkiewicz
„Oczarowanie” – Jakub Milewski
„Walc Embarras” – Natalia Winnik, Jakub Milewski
„Teatr uczy nas żyć” – Marcin Jajkiewicz
„Opowiadaj mi tak” – Natalia Winnik, Marcin Jajkiewicz
„Znajdziesz mnie znowu” – Natalia Winnik
„Chałupy welcme to” – Jakub Milewski
„Lubię wracać tam, gdzie byłem” – Marcin Jajkiewicz
„Pszczółka Maja” – Marcin Jajkiewicz, Jakub Milewski
„Nauczmy się żyć obok siebie” – Natalia Winnik
„My way” w wykonaniu trojga artystów.
Fotografie – w postaci pokazu slajdów – Wojciech Otłowski











