Ślepsk Malow Suwałki zaczął swój czwarty sezon w PlusLidze od porażki w Nysie 1:3

Data:

Niedziela, 2 października, nie była udanym dniem dla suwalskich drużyn sportowych. Wigry sromotnie przegrały w Wysokiem Mazowieckim z tamtejszym Ruchem – 0:4. Z kolei Ślepsk Malow Suwałki nie dał rady Stali. W Nysie nie udało się zdobyć nawet punktu.

Suwalscy siatkarze fatalnie weszli w mecz. Przygrywali już w pierwszym secie 0:6, 2:8, 4:11, 7:13… W pościgu pomogły chociażby zagrywki Cezarego Sapińskiego. Udawało się Ślepskowi obejmować prowadzenie (20:19, 21:20), ale i tak doszło do gry na przewagi. Niestety, grę nerwów wygrali siatkarze Stali.

Druga odsłona spotkania miała bardziej wyrównany charakter, acz w środkowej jej części oba zespoły zdobywały punkty seriami. Ślepsk uzyskał dwu-, trzypunktową przewagę, którą „dowiózł” do końca. Seta tego zapamiętamy głównie za sprawą wystaw Matiasa Sancheza. Szczególne wrażenie robiły te – wykonane przez Argentyńczyka w naprawdę trudnych sytuacjach – do Pawła Halaby.

15 IX 2022; Suwałki Arena; XIII Memoriał Gajewskiego; Ślepsk Malow Suwałki – AZS Indykpol Olsztyn; Matias Sanchez
© 2022 Wojciech Otłowski

Trzeci set lepiej zaczęli goście, acz nie miało to nic wspólnego z sytuacją z początku meczu. Ślepsk miał do zniwelowania o wiele mniejszą stratę. Niby się udało, ale od stanu 16:16 to już goście częściej zdobywali punkty…

W czwartej odsłonie – i niestety z naszej perspektywy ostatniej – Nysa od stanu 6:6 zaczęła „odjeżdżać”. I kontrolowała mecz do końca…

Już 6 października o godzinie 21. (nie oszukujmy się jak na czwartek, dla wielu kibiców to zdecydowanie za późno) w Suwałki Arena zawita Trefl Gdańsk, w składzie którego zobaczymy byłego zawodnika Ślepska Malow – Bartłomieja Bołądzia.

15 IX 2022; Suwałki Arena; XIII Memoriał Gajewskiego; Trefl Gdańsk – Cerrad Enea Czarni Radom; Bartłomiej Bołądź

Stal Nysa – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (27, -25, 21, 19)