Badmintoniści wracają z medalami

Aż 6 medali przywieźli suwalscy zawodnicy z Super Grand Prix rozgrywanego w podwarszawskim Józefosławiu. Jako pierwsze worek z medalami dla Suwałk otworzyły Veranika Stankevich w parze z Antoniną Cybulką (CT Arena Hawel Academy Poznań), zdobywając srebrny krążek w grze podwójnej juniorek i ulegając w finale parze Piwowar/Stankiewicz 21:10, 21:10.

Veranika dołożyła również brązowy medal w grze pojedynczej juniorek, przegrywając po zaciętym półfinale z Gabrielą Skórkowską z ABRM Warszawa.

Następny medal wśród juniorek wywalczyła rozstawiona z numerem 1 Oliwia Niedźwiedzka. Oliwka nie tracąc seta w grupie, pewnie wygrywała swoje mecze, a w finale pokonała po 48 minutach gry Gabrielę Skórkowską, jedocześnie wygrywając Super Grand Prix w grze pojedynczej juniorek.

Podwójne złoto może odnotować Aleksandra Wilczewska, która wygrała zarówno grę podwójną młodziczek, grając w parze z Kają Ziółkowską (Pulslift UKS NIKE Suchedniów), jak i grę mieszaną, grając w parze z Mikołajem Krystkiem (UKS Orbitek Straszęcin). Warto zaznaczyć, że Aleksandra podczas całego turnieju nie straciła… seta. Brązowy medal w grze podwójnej młodziczek może dopisać sobie również Aleksandra Wasilewska, grająca w parze z Anną Lange (KS Badminton School Gdynia).