Reklama

Co z energią? Przetarg czy negocjacje?

Data:

- Reklama -

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, Miastu nie udało się – z powodu braku chętnych – rozstrzygnąć przetargu na dostawę energii elektrycznej w 2023 roku. Przedstawiciele Ratusza uspokajają jednak, twierdząc, że prądu nie zabraknie.

W tej chwili suwalscy urzędnicy i prezydent analizują sytuację, zastanawiając się, czy ogłosić przetarg po raz trzeci, czy może wybrać tryb negocjacji z wolnej ręki. Miasto przeznaczyło na dostawę prądu w 2023 roku ponad 20 mln złotych. – Liczymy się z tym, że może to być wyższa kwota – tłumaczył w poniedziałek, 28 listopada w Urzędzie Miejskim Kamil Sznel, naczelnik Wydziału Obsługi Prezydenta, Komunikacji Społecznej i Promocji.

Brak chętnych to bardzo zła wiadomość dla mieszkańców miasta. – Energia to pompy tłoczące wodę do mieszkań, to oświetlenie, to pompy tłoczące ciepło z suwalskiego PEC-u – dodał K. Sznel, podkreślając, że Suwałki mogą jeszcze skorzystać z usług sprzedawcy rezerwowego, jakim jest dla miasta PGE, ale to opcja o wiele droższa.

Za dostawę energii w roku 2022 zapłacimy ponad 18 mln złotych. Jak wynika z kalkulacji urzędników – sprzedaż rezerwowa tylko za styczeń może wynieść około 6 mln zł.

O sytuacji Kamil Sznel, naczelnik Wydziału Obsługi Prezydenta, Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miejskiego w Suwałkach:

Drugi przetarg na dostawę prądu unieważniony. Znów nie było chętnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Na co mogą liczyć przedsiębiorcy?

Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej zostały przyjęte programy pomocowe...

W Ratuszu szukają inspektora nadzoru robót drogowych

Urząd Miejski w Suwałkach ogłasza nabór na stanowisko Inspektora...

Suwałki wybierają dostawcę energii elektrycznej na 2024 rok. Koniec niepewności?

Miasto Suwałki ogłosiło przetarg na dostawę energii elektrycznej na...

Urbanistyka, kultura i oświata już przy ul. T. Noniewicza

Zakończyła się przeprowadzka urzędników suwalskiego ratusza do budynku przy...