Reklama

Czy PEC będzie dostarczał energię do miejskich jednostek? Miasto testuje pomysł

Data:

- Reklama -

– Miną lata, mam nadzieję, że nie świetlne, zanim osiągniemy samowystarczalność energetyczną – powiedział niedawno prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, nawiązując do tematu przetargu na dostawę energii elektrycznej dla potrzeb Zespołu Szkół Technicznych. Ta szkoła została wyłączona z grupy zakupowej – samorząd testuje opcję korzystania z możliwości dostawy energii przez miejską spółkę PEC.

Jak informowaliśmy na początku listopada, przetarg na dostawę energii do ponad 40 podmiotów z grupy zakupowej, nie został rozstrzygnięty – nie zgłosił się ani jeden chętny podmiot. Przetarg został więc powtórzony. W tej grupie nie został ujęty Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach. Prezydent Czesław Renkiewicz liczył, że przetarg wygra miejska spółka – Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, posiadające koncesję na obrót energią elektryczną. Tak też się stało – PEC zaproponował kwotę 241.832,54 zł za dostawę energii od stycznia do grudnia 2023 r. Ma to być test.

Mówi prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz:

Prezydent dodał, że Miasto zamierza w przyszłości bardziej wykorzystać możliwości PEC-u w zakresie dostaw energii dla miejskich jednostek. Czesław Renkiewicz przypomniał też, że Suwałki – dążąc do samowystarczalności energetycznej, planują również budowę miejskiej farmy fotowoltaicznej – o ile zostaną na ten cel uruchomione środki zewnętrzne.

Przetarg na dostawę energii elektrycznej zostanie powtórzony. Nie było chętnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zespół Szkół Technicznych czeka rozbudowa

Prezydent Suwałk podpisał w piątek, 9 listopada umowę na...

Suwalskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej również z dofinansowaniem

W środę, 3 stycznia informowaliśmy o inwestycjach PWiK-u. Okazuje...

Są pieniądze na boisko przy ZST. Wiceminister podkreśla swój udział

W oficjalnym komunikacie suwalskiego samorządu nie ma wzmianki o...