Reklama

Można składać wnioski o stypendia kulturalne

Data:

- Reklama -

Wnioski o stypendia i nagrody w dziedzinie kultury oraz o stypendia artystyczne można składać do Urzędu Miejskiego w Suwałkach do 30 listopada 2022 r.

Stypendium kulturalne adresowane jest do wszystkich osób, które chciałyby zrealizować istotny dla miasta projekt z dziedziny muzyki, filmu, literatury, malarstwa, rzeźby bądź innej dziedziny kultury. W efekcie prac powinno powstać kompletne dzieło lub utwór np. film, album muzyczny itp. O stypendium mogą starać się osoby fizyczne, indywidualnie lub zespołowo.

Nagrody natomiast przyznawane są osobom fizycznym i prawnym za szczególne osiągnięcia na polu kultury. Mogą je otrzymać m.in. twórcy, artyści, organizatorzy i promotorzy działalności kulturalnej, nauczyciele szkół artystycznych. Termin składania wniosków upływa 15 grudnia 2022 roku.

Do 15 grudnia można również składać wnioski o stypendium artystyczne dla dzieci i młodzieży. Jest to nowa forma wsparcia finansowego dla uzdolnionych artystycznie uczniów suwalskich szkół, którzy odnoszą sukcesy w swojej dziedzinie, na szczeblu co najmniej wojewódzkim.

Wzory wniosków można znaleźć TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wręczono stypendia i nagrody w dziedzinie kultury

Czwartkowy wieczór (22 lutego) zapisze się w pamięci wielu...

Stypendia i nagrody w dziedzinie kultury. Trwa nabór wniosków

Końcówka roku to czas, gdy pasjonaci kultury i sztuki...

Gala Rozdania Stypendiów i Nagród Miasta Suwałk w Suwalskim Ośrodku Kultury

W czwartek (23 lutego) w Sali im. Andrzeja Wajdy...