W Suwałki Arena bez niespodzianki. Ślepsk Malow – Jastrzębski Węgiel 0:3

Czwartkowe (24 listopada) spotkanie podopiecznych Dominika Kwapisiewicza zgromadziło rekordową publiczność. Wszystkie bilety zostały wykupione, jak w pierwszym sezonie pojawiły się dodatkowe krzesełka rozstawione na poziomie parkietu. Doping był głośny i entuzjastyczny, ale przeciwnik niełatwy, zatem już po trzech setach spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości.

Lider tabeli PlusLigi to zespół, który w tym sezonie nie stracił nawet jednego punktu. Co więcej, tylko czterokrotnie przegrali seta – trzy razy w spotkaniach ligowych i raz w meczu rozegranym z Montpellier, w Lidze Mistrzów.

Wielu osobom wydawało się, że suwalskiej drużynie uda się także sztuka pokonania choćby w secie zespołu z Jastrzębia. W trzeciej odsłonie wydawało się to niemal pewne. Zawodnicy z Suwałk mieli siedmiopunktową przewagę, ale goście sukcesywnie dopisywali na swoim koncie kolejne punkty i w końcu to oni przypieczętowali wynik meczu – 0:3.

Kluczem do sukcesu według Jana Hadravy, atakującego Jastrzębskiego Węgla, jest dobra dyspozycja całego zespołu:

24 XI 2022; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow – Jastrzębski Węgiel 0:3; Jan Hadrava
© 2022 Wojciech Otłowski

Szkoleniowiec biało-niebieskich, Dominik Kwapisiewicz, powiedział, że cieszy go mobilizacja w trzecim secie:

24 XI 2022; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow – Jastrzębski Węgiel 0:3; Dominik Kwapisiewicz

Z kolei Cezary Sapiński najbardziej żałował przegranej w pierwszej odsłonie:

24 XI 2022; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow – Jastrzębski Węgiel 0:3; Cezary Sapiński

Trener ma nadzieję na lepszy wynik w spotkaniu z drużyną Indykpolu Olsztyn:

Spotkanie w Iławie już w poniedziałek, 28 listopada, o godzinie 17.30, zaś w przyszłą sobotę (3 grudnia), także o tej samej porze, w Hali Suwałki Arena biało-niebiescy zmierzą się z zawodnikami drużyny LUK Lublin.

Ślepsk Malow Suwałki – Jastrzębski Węgiel 0:3 (-22, -17, -25)