Reklama

Koniec roku tuż, tuż. A nadal nie udało się wyłonić dostawcy prądu

Data:

- Reklama -

Trzeci przetarg na dostawę energii elektrycznej w grupie zakupowej złożonej z miasta Suwałk i miejskich instytucji, jednostek – w tym szkół oraz gminy Raczki został unieważniony. I tym razem oferty nie złożyła żadna spółka odpowiedzialna za produkcję i dostawę prądu.

Postępowanie przetargowe obejmowało dostawę prądu od stycznia do grudnia 2023 r. Miasto przeznaczyło na ten cel ponad 20 mln złotych, zakładając, że ta kwota może być wyższa.

– Jest to naprawdę niebywałe. Poleciłem już urzędnikom analizę, jak mamy dalej postępować w tej sytuacji. Powtórzę raz jeszcze – nie dopuszczam do siebie takiej myśli, że szkoły, przedszkola, spółdzielnie mieszkaniowe czy nawet suwalski szpital, a także firmy miejskie, które za pomocą prądu dostarczają do mieszkań i domów  wodę i ciepło, pozostaną bez dostawcy prądu na przyszły rok – komentuje sytuację prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz.

W suwalskim Ratuszu trwa „burza mózgów”. Najprawdopodobniej Suwałki skorzystają z usług sprzedawcy rezerwowego, czyli PGE. Jak informowaliśmy – ta opcja również była wcześniej brana pod uwagę, ale jej wdrożenie wiązać się będzie z bardzo dużymi wydatkami. Według analiz sprzedaż rezerwowa tylko w styczniu 2023 roku może wynieść około 6 mln zł. Dla porównania – za dostawę energii w roku 2022 zapłacimy ponad 18 mln złotych.

Co z energią? Przetarg czy negocjacje?

Drugi przetarg na dostawę prądu unieważniony. Znów nie było chętnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwałki wybierają dostawcę energii elektrycznej na 2024 rok. Koniec niepewności?

Miasto Suwałki ogłosiło przetarg na dostawę energii elektrycznej na...

Czy tym razem uda się wyłonić dostawcę prądu?

Trwa czwarty już przetarg na dostawę prądu dla miejskich...

Co z energią? Przetarg czy negocjacje?

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, Miastu nie udało się...

Drugi przetarg na dostawę prądu unieważniony. Znów nie było chętnych

Spółki państwowe odpowiedzialne za produkcję i dostawę prądu nie...