Reklama

Powstanie strefy wolnej od dymu tytoniowego to kwestia czasu?

Data:

- Reklama -

Z interpelacją w sprawie utworzenia strefy wolnej od dymu tytoniowego wzdłuż ulicy Sejneńskiej – od skrzyżowania z ulicą Utrata, wraz ze skwerem im. Aleksandry Kujałowicz, do końca posesji przy ul. Sejneńskiej 35 zwrócił się w listopadzie radny Matek Zborowski-Weychman. Temat pojawi się na komisjach i zostanie podany analizie.

W odpowiedzi na interpelację prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz zaznaczył, że temat ten jest ważny, a każde działanie, mające na celu ograniczenie palenia tytoniu i wyrobów tytoniowych, w tym także – jak we wskazanej inicjatywie – palenia biernego, powinno spotkać się z aprobatą.

Suwałki znalazły się na niechlubnym, trzecim miejscu spośród 17 samorządów województwa podlaskiego pod względem umieralności z powodu nowotworu złośliwego tchawicy, oskrzela i płuca w latach 2011-2013. Większą umieralność w tym okresie odnotowano jedynie w powiecie monieckim i grajewskim. W przypadku kobiet z Miasta Suwałki w latach 2011 – 2013 odnotowano najwyższy w województwie podlaskim wskaźnik umieralności z powodu nowotworu tchawicy, oskrzeli i płuca.

Strefa wolna od dymu to temat, który zostanie podniesiony do zaopiniowania przez Komisję Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa oraz Komisję Oświaty i Wychowania. Opinie wydadzą również: Komenda Miejska Policji w Suwałkach, Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach oraz Straż Miejska. Po wypracowaniu stanowisk, na wyznaczonym obszarze zostaną podjęte stosowne działania – zapowiedział prezydent.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Przed przejściami dla pieszych pojawią się napisy

Autorem pomysłu, aby przed wybranymi przejściami dla pieszych umieścić...

Budżet Suwałk na 2022 rok przyjęty większością głosów

Projekt uchwały w sprawie budżetu Suwałk na 2022 rok...

Marek Zborowski-Weychman nowym wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej, Łukasz Wojno nowym radnym

Październikowa sesja Rady Miejskiej w Suwałkach (27 października) związana...
%d bloggers like this: