Reklama

Powstanie strefy wolnej od dymu tytoniowego to kwestia czasu?

Data:

- Reklama -

Z interpelacją w sprawie utworzenia strefy wolnej od dymu tytoniowego wzdłuż ulicy Sejneńskiej – od skrzyżowania z ulicą Utrata, wraz ze skwerem im. Aleksandry Kujałowicz, do końca posesji przy ul. Sejneńskiej 35 zwrócił się w listopadzie radny Matek Zborowski-Weychman. Temat pojawi się na komisjach i zostanie podany analizie.

W odpowiedzi na interpelację prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz zaznaczył, że temat ten jest ważny, a każde działanie, mające na celu ograniczenie palenia tytoniu i wyrobów tytoniowych, w tym także – jak we wskazanej inicjatywie – palenia biernego, powinno spotkać się z aprobatą.

Suwałki znalazły się na niechlubnym, trzecim miejscu spośród 17 samorządów województwa podlaskiego pod względem umieralności z powodu nowotworu złośliwego tchawicy, oskrzela i płuca w latach 2011-2013. Większą umieralność w tym okresie odnotowano jedynie w powiecie monieckim i grajewskim. W przypadku kobiet z Miasta Suwałki w latach 2011 – 2013 odnotowano najwyższy w województwie podlaskim wskaźnik umieralności z powodu nowotworu tchawicy, oskrzeli i płuca.

Strefa wolna od dymu to temat, który zostanie podniesiony do zaopiniowania przez Komisję Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa oraz Komisję Oświaty i Wychowania. Opinie wydadzą również: Komenda Miejska Policji w Suwałkach, Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach oraz Straż Miejska. Po wypracowaniu stanowisk, na wyznaczonym obszarze zostaną podjęte stosowne działania – zapowiedział prezydent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wybory 2024: Kto startuje z urzędującym prezydentem Suwałk?

Stoimy przed wyborem nowych przedstawicieli do Rady Miejskiej w...

Przystanki niedoświetlone jesienią i zimą. Radny interpeluje

Podświetlenie przystanków autobusowych jesienią i zimą może znacząco poprawić...

Benefis Marka Zborowskiego-Weychmana w Suwalskim Ośrodku Kultury – dużo zdjęć

Parafrazując kwestię wiadomego gospodarza domu z kultowego serialu można...