Reklama

Przyjęcie ślubne zamiast wesela – czy warto? Dla kogo sprawdzi się ta opcja

Data:

- Reklama -

Coraz więcej par decyduje się na zorganizowanie małego przyjęcia ślubnego zamiast hucznego wesela. Powodów może być wiele, w tym artykule przedstawimy różnice między przyjęciem ślubnym a weselem oraz przedstawimy jego zalety.

Materiał partnera.

Przyjęcie ślubne, a wesele – różnice

Miejsce 

Najczęstszymi wyborami miejsca przyjęcia ślubnego są: własny dom, ogród lub restauracja. Wybierając opcję restauracji, warto zadbać, żeby wybrane miejsce spełniało nasze potrzeby. Wpisując w wyszukiwarkę internetową „wesele Olsztyn”, można znaleźć duże sale bankietowe, urocze restauracje, oryginalne „stodoły”, czy lokalizacje plenerowe w tej okolicy. Wybierając przyjęcie w domu lub ogrodzie, ważne jest, żeby zatrudnić profesjonalną pomoc – w taki sposób Para Młoda, czy ich rodzice będą mogli spokojnie świętować. 

Lista gości

Pary zazwyczaj decydują się na zaproszenie 20-50 osób – co najczęściej ogranicza się do zaproszenia rodziny i najbliższych przyjaciół. W porównaniu, przeciętnie wesela liczą 50-150 gości – podczas takiego hucznego wesela często trudno jest znaleźć czas, by z każdym porozmawiać.

Muzyka 

Na weselach najczęściej spotykamy się z DJ-em lub zespołem, którzy poza zapewnieniem dobrej muzyki, często zajmują się prowadzeniem weselnych gier. Na przyjęciu ślubnym najczęściej nie ma DJ-a, jednak nie powinno to oznaczać braku muzyki, tym bardziej, gdy jest wyznaczone miejsce na parkiet. Zaprzyjaźniony muzyk wśród członków rodziny lub przyjaciół może zgodzić się na przygotowanie oprawy muzycznej – w ten sposób goście i Para Młoda będą mogli się wybawić! Wiele restauracji posiada profesjonalne nagłośnienie i jest gotowa dopasować muzykę do potrzeb młodych małżonków.

Jedzenie

Koszty jedzenia dla jednej osoby na weselu to około 120 zł. Przyjęcia ślubne trwają zazwyczaj krócej niż wesela, dlatego nie trzeba przygotowywać tylu dań dla jednej osoby. Na przyjęcie w domu można wynająć catering, by mieć pewność, że niczego nie zabraknie. W restauracji mamy przygotowane gotowe propozycje menu.

Dekoracje i oświetlenie

W przypadku organizowania przyjęcia ślubnego w restauracji dekoracje i oświetlenie zazwyczaj są zapewniane w ramach pakietu ślubnego. Przy organizacji przyjęcia ślubnego w domu czy ogrodzie pary mogą same przystroić stoły, zakupić lampki, stworzyć motyw przewodni. Wyprawiając wesele, samodzielne przygotowanie dekoracji lub upominków dla setki gości jest praktycznie niemożliwe – gdy decydujemy się na mniejsze przyjęcie, zapewniamy bardziej osobisty charakter. 

Zalety przyjęcia ślubnego – dla kogo się sprawdzi?

Niższe koszty

Dla wielu par najważniejszy aspekt przyjęcia ślubnego to niższy koszt. Ze względu na mniejszą liczbę gości, koszty jedzenia i alkoholu są znacząco mniejsze niż w przypadku wesela. Dekoracje i upominki dla gości również nie wymagają dużych nakładów finansowych – ze względu na to, że dużą część pary mogą stworzyć same 

Lepsza dostępność sali

Powszechnie wiadomo, że na salę weselną długo się czeka – nawet do dwóch lat! Restauracje i małe sale są łatwo dostępne i szybciej dostaniemy rezerwację, a na dostępność swojego domu w ogóle nie musimy czekać.

Intymna atmosfera z bliskimi 

Obiad z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi w domowej atmosferze zapewnia intymny charakter świętowaniu. Para Młoda i goście mogą się poczuć swobodnie i z pewnością znajdą okazję, żeby zamienić z każdym chociaż słowo. 

Przyjęcie ślubne w restauracji – mniej organizacji! 

Decydując się na przyjęcie ślubne w restauracji, oddajemy dużą część organizacji z naszych rąk – dla wielu będzie to się równało praktycznie ze zbawieniem! Restauracje oferują dopasowanie dekoracji, muzyki, oświetlenia pod potrzeby Pary Młodej. Po przedstawieniu swojej wizji organizatorom i ustaleniu szczegółów możemy odetchnąć z ulgą, że już załatwione!

Przyjęcie ślubne to idealne rozwiązanie dla par, które nie chcą głośnego wesela, wolą spokojne chwile z najbliższymi i chcą ograniczyć ilość wydanych pieniędzy. Czy warto? Oczywiście! Wszystko, żeby czuć się komfortowo w dniu swojego ślubu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Ślubne inspiracje. W Suwałkach odbyły się Targi Ślubne (foto)

Gala Młodej Pary za nami. Wydarzenie było okazją, aby...

„Wesele” jak się patrzy (foto)

Muzyka, śpiew i taniec. Para Młoda i tradycja. Spektakl...