Punkt wywieziony w Ergo Areny. Trefl Gdańsk – Ślepsk Malow Suwałki 3:2

W czwartek (22 grudnia) w Ergo Arena w 17 kolejce PlusLigi Trefl Gdańsk pokonał Ślepsk Malow Suwałki 3:2.

Biało-niebiescy doskonale weszli w mecz – prowadzili już 14:7. Gospodarzom udało się zniwelować stratę do jednego punktu (17:16), ale końcówka seta bezapelacyjnie należała go gości.

Początek drugiej odsłony miał wyrównany charakter, ale z biegiem czasu Trefl zaczął odjeżdżać i gładko wygrał drugiego seta.

W trzecim secie biało-niebiescy gonili (przegrywali już 13:17, dogonili (20:20), ale ostatecznie sromotnie przegrali końcówkę.

Czwarta odsłona stała pod znakiem walki. Ślepsk Malow robił wszystko, by pozostać w grze. Nie bez problemów, na szczęście cel udało się zrealizować.

Tie-break padł łupem siatkarzy Trefla, którzy wygrali najmniejszą możliwą przewagą.. Tym samym Ślepsk Malow Suwałki pozostaje na dziesiątym miejscu w tabeli.

Trefl Gdańsk – Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (-18, 17, 22, -23, 13)

MVP: Bartłomiej Bołądź (były zawodnik Ślepska Malow)

06 X 2022; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow – Trelf Gdańsk 3:1, Bartłomiej Bołądź.