Reklama

Suwalczanin w finale plebiscytu „Niebieski Mikrofon”. Zagłosujesz?

Data:

- Reklama -

W gronie finalistów konkursu muzycznego Polskiego Radia Białystok „Niebieski Mikrofon” 2022, znalazł się również VBS, czyli Wiktor Bogdan – muzyk i wokalista pochodzący z Suwałk.

Gra na fortepianie umożliwiła mu samodzielność – stał się swoim własnym producentem muzycznym rapowych kawałków. VBS to były reprezentant QueQuality, który znalazł się w tej wytwórni muzycznej dzięki numerowi ‘’Rysiekriedel’’ z albumu ‘’ Z życia wzięte’’. W roku 2019 został wydany krążek Przyłu & VBS ‘’Stowarzyszenie Umarłych Raperów”. Na płycie znalazł się singiel „Jazz”, który pokrył się platynowym wyróżnieniem ZPAV. Jako 22-letni raper w sierpniu 2021 roku wydał limitowany album – „Lunapark”. Wraz z premierą płyty w internecie pojawił się teledysk do tytułowego singla, w którym gościnnie zaśpiewał Michał Szczygieł, finalista The Voice of Poland. Wiosną 2023 roku ukaże się nowy album, na którym pojawi się wspólnie nagrany utwór z folkową grupą Shamrock – pt. „Lato w Irish” jako jeden z singli.

Pozostali finaliści to: Kobiety Wschodu, La Venders, Jarmo, Przemek Piotrowski, Tappahall, Bad Falcon, Feral Atom, Czeremszyna i Five Stages of Grief.

Głosy w plebiscycie można oddawać poprzez stronę: https://poll.app.do/wybierz-zwyciezce-niebieskiego-mikrofonu-2022

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Who Asked i Cursed Knowledge w kolejnym etapie Rockowań 2022

Dwa z czterech suwalskich zespołów muzycznych - Who Asked...