Reklama

Nowy klub seniora oficjalnie otwarty

Data:

- Reklama -

Klub mieści się w budynku przy ul. Zastawie 38 w Suwałkach. Korzystać z niego będą mogły osoby w wieku 60+, a tych – jak pokazują dane demograficzne z ostatnich lat – jest coraz więcej.

– Od lat inwestujemy w działalność klubów seniora. Kilka takich placówek w różnych częściach Suwałk funkcjonuje z powodzeniem już od lat. Dlatego w swoich planach uwzględniamy kolejne takie miejsce – powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podczas otwarcia kolejnego klubu, które miało miejsce w środę, 11 stycznia. – Klub działał będzie w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Ma zapewnić wsparcie seniorom, stwarzając im warunki do aktywnej działalności poprzez integrację, rekreację i zdrowy styl życia, a także przeciwdziałanie wykluczeniu z życia społecznego i kulturalnego – dodał prezydent Suwałk.

Nabór osób do klubu prowadził suwalski MOPR, a podczas otwarcia Leszek Lewoc, dyrektor placówki przedstawił kierowniczkę klubu, którą została Halina Puchlik.

W otwarciu Klubu udział wzięły również Wiesława Burnos, członek zarządu Województwa Podlaskiego oraz Jadwiga Milewska – w imieniu Wojewody Podlaskiego.

Uczestnictwo w zajęciach klubu jest nieodpłatne. Do dyspozycji seniorów oddane zostały pomieszczenia o łącznej powierzchni prawie 150 m kw., gdzie odbywać się będą zajęcia edukacyjne, ruchowe, terapeutyczne i rekreacyjne dla 20 osób. Oferta Klubu zakłada prowadzenie zajęć przez pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku, w godz. od 12:00 do 16:00.

Koszt przystosowania i wyposażenia pomieszczeń wyniósł niemal 300 tys. zł, z czego środki w wysokości 200 tys. zł pochodziły z budżetu państwa. Dotacja pochodziła z Programu „Senior+” na lata 2021-2025.

Na zapewnienie funkcjonowania klubu w tym roku miasto złożyło wniosek do wojewody podlaskiego o dofinansowanie w wysokości 48 tys. zł. Tyle samo środków zostanie wyasygnowanych z kasy Suwałk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W Sejnach powstanie klub seniora

Sejny to jedno z dwóch miast, w których powstaną...