Reklama

Ponad 3,3 tys. nowych książek w bibliotece

Data:

- Reklama -

Książki tradycyjne, audiobooki i książki elektroniczne zostały zakupione dzięki środkom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na półkach pojawi się 3381 pozycji: w tym 3150 książek drukowanych oraz 169  audiobooków.

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach w 2022 r. otrzymała dofinasowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 ma lata 2021-2025” Priorytet 1. Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek interwencji 1.1 Na zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych została pozyskana kwota 29 500 zł. Wkład własny Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach wyniósł w tym roku 54 785,71 zł.

Celem Programu, realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025, jest udoskonalanie i poszerzenie oferty bibliotek publicznych obejmującej zarówno aktualizowane w trybie ciągłym i systematycznie uzupełniane o nowości wydawnicze księgozbiory bibliotek, jak i formy zdalnego dostępu, umożliwiające użytkownikom bibliotek dostęp do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków także poza godzinami otwarcia placówek bibliotecznych, przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Wkład własny Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach wyniósł w tym roku 54 785,71 zł.

Zakupionych zostało ogółem 3381 pozycji: w tym 3150 książek drukowanych oraz 169  audiobooków.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Ostatnie „Słowo” Andrzeja Strumiłły

Artysta związany z Suwalszczyzną, którą pokochał i pozostał z...

Wkrótce można składać wnioski na wymianę pieców

To już 8. edycja Programu Ograniczania Niskiej Emisji –...

Suwalski muzealnik odznaczony Medalem Odzyskanej Niepodległości

Dr Krzysztof Skłodowski z Muzeum Okręgowego w Suwałkach odznaczony...

Są koncepcje, potrzebny głos mieszkańców

Park u zbiegu ulic Świerkowej i Nowomiejskiej miałby powstać...
%d bloggers like this: